kom 5 PODAROWAĆ UŚMIECH NA 6 SPOSOBÓW

Jesienna pogoda potrafi dobić, stłamsić, wyrzuć i tak zostawić w takim podłym nastroju.  Ludzie chodzą jak nabite kałasznikowy. Każdy pędzi gdzieś z głową w obłokach. Bez kija lepiej nie podchodzić bo aż strach co może się wydarzyć. Cała chandra dopadła też kierowców. To, że sześciu na 10 kierowców obsługuje telefon to już swoista norma. NIESTETY. Najgorsze jednak jest nastawienie do pozostałych kierowców ale i do pieszych. Kto mnie zna ten wie, że poziom mojej empatii do wszelkich stworzeń w około ma poziom maks. Tak więc jak widzę, że na przejściu czeka ktoś na przejście to się zatrzymuję. Jak leje deszcz, a lać będzie coraz częściej, to już kilka metrów przed pasami zwalniam żeby się zatrzymać. Czasem mam wrażenie, że moi sąsiedzi z pasa obok to bezmyślne stworzenia nie zdolne do wczucia się w sytuację innych.


Podarować uśmiech nie jest trudno, a wiem że każdy potrzebuje uśmiechu jak słońca czy wody. Bo nie warto być burakiem - ponurakiem. Mam dla Was moje kompendium jak każdego dnia staram się być pozytywnie nastawiona do świata chociaż nie jest to proste i czasem mam ochotę zakląć czy pokazać środkowy palec. Tak nie robię tego raczej ale wiele razy mam na to ochotę. 

Z UŚMIECHEM PRZEZ ŻYCIE
Bo nie warto się smucić. Uśmiechnij się do Pani w sklepie, na stacji benzynowej czy w samochodzie obok. Idź przez życie z głową podniesioną wysoko i uśmiechem na twarzy. Kiedy czasem jest źle to chociaż powiedz spotkanej osobie gdziekolwiek jesteś "miłego dnia". Tak nie wiele, a znaczy tak dużo.
KULTURA JAZDY
Pisałam ciut we wstępie. Prawo jazdy mam od jedenastu lat. Cały ten czas wychodzę z założenia, że lepiej być pozytywnie nastawioną. Inaczej mówiąc i cytując klasyka, a właściwie klasyczną księgę wszystkim nam znaną: Nie czyń bliźniemu co Tobie nie miłe. Bo czy chciałabym stać na deszczu na pasach, a każdy przejeżdżający samochód mknął by z prędkością światła. Nie ja bym nie chciała być w takiej sytuacji więc i ja nie życzę tego komuś innemu. Wystarczy się zatrzymać machnąć ręką i fru. Uśmiech i ulga murowana.
ODPOCZNIJ
Ważne jest żeby dać od siebie dużo trzeba być w zgodzie z samym sobą, a być w zgodzie z sobą to odpocząć i zrelaksować się na codzień. Dobra książka, fajna muza i pyszna kawa o poranku. Otwierając oczy o poranku zawsze planuję co zrobię dla siebie danego dnia. Wydawało by się to samolubne ale nie. W natłoku obowiązków, zobowiązań warto pomyśleń o sobie. 

NOWY PRZEPIS
Przez żołądek do serca, a ja bym dodała do uśmiechu. Nie wiem jak Wy ale ja jak się najem (nie przejem) czuję się fantastycznie. Jak jeszcze ktoś ugotuje obiad (mama) to już pełnia szczęścia. Lubię próbować nowości, a z wszelkich nowości dobry śledzik z cebulką to już pełnia szczęścia ;) 

SPORT
Sport to zdrowie. Warto się ruszać lub jak kto woli ruszać z domu. Bieganie to ostatnio hit nad hity. Tyle ludzi biega, a ja tego nie robię. Swojego czasu nawet próbowałam chodzić na siłownie ale bez szaleństwa. Mimo, że czułam się po wysiłku fantastycznie to nie dam rady się zmobilizować. To jest silniejsze ode mnie. Kto wie może kiedyś jeszcze się zmobilizuję ale to nie tym razem. Najciekawsze jest to, że sprawiało mi to wiele radości, a zmobilizować się nie mogę. Wolę spacer, rower całą rodzinką :)

TO TY JESTEŚ SWOIM STEREM I OKRĘTEM
Bądź sobą i działaj tak jak Ty masz na to ochotę. Najgorzej jest jak słuchamy wszystkich, a nie siebie. Wtedy nie do końca można się czuć pewnie i cieszyć się z życia. Warto wysłuchać, przeanalizować i wyciągnąć wnioski samemu. 


Czasem trzeba tak niewiele żeby zrobić tak wiele.

DO NAPISANIA 
Marcelka


5 komentarzy:

  1. I w ostatnim punkcie jest najwięcej prawdy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajny pozytywny artykuł. pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajny wpis i fajny blog :) Trafiłam do Ciebie zupełnie przypadkiem, ale takie wizyty są podobno najlepsze, zagoszczę tu pewnie zdecydowanie częściej. Moim sposobem na podarowanie sobie i innym uśmiechu są zdecydowanie zakupy:) Robimy z przyjaciółkami sobotni wypad do galerii, albo przy winku oglądamy nasze ulubione sklepy i wybieramy kilka ciuszków. Ostatnio trafiłyśmy na fajna przecenę spodni tutaj yups.pl/spodnie co dodatkowo poprawiło humor :D Poza tym uwielbiam wszelakie aktywności fizyczne, po mocno wyczerpującym treningu czuję, że to ma naprawdę sens. Pozdrawiam i życzę wielu dni z uśmiechem, do usłyszenia!;) Aleksandra

    OdpowiedzUsuń