kom 1 Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Gwiazdy i kosmos to materie, które bardzo Tosie interesują, a nawet ją fascynują. Przy okazji ostatniego warsztatu z projektu Dziecko na Warsztat, którego tematem była astronomia wspomniałam Wam o Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zaplanowałam tą atrakcję przede wszystkim dla Tosi. Chciałam się również utwierdzić w przekonaniu, że wizyta w Planetarium nie musi być nudna, straszna lub traumatyczna dla dziecka. Planetarium przy CNK jest stosunkowo nowe jak całe centrum. Widać to na zdjęciach, że na zewnątrz jest cudownie. Piękna architektura, świeży design i dużo zieleni. W środku jest dość surowo. Nie jest to surowość, która sugeruje niedokończenie obiektu. Wręcz przeciwnie. Surowość, wszech obecny beton nadają  temu miejscu majestatyczny charakter. 


Zaskoczona byłam prawie pustą salą. Była to niedziela do południa, wakacje.. hmm zapewne te dwa czynniki nie zachęcały warszawiaków do odwiedzin Planetarium. My się zmobilizowałyśmy i przyznam Wam, że warto było. Projekcja była w 100% dopasowana do poziomu mojej Tosi. Po wielu namysłach wybraliśmy się na spotkanie z Ulicą Sezamkową. Na sam początek było nawiązanie do naszych polskich zwierzaków, które zamieszkują lasy. Dzieci nie tylko oglądały. Pan, który prowadził cały pokaz zadawał dzieciom pytania, zagadki. Mimo początkowego zawstydzenia dzieci bardzo szybko się uaktywniły. Czynny udział, a co za tym idzie aktywizowanie najmłodszych doprowadza do tego, że dzieciaki się nie nudzą, są zainteresowane, a co najważniejsze zaciekawione. 


Mieszkasz w Warszawie, wybierasz się do stolicy niebawem i musisz zorganizować swoim dzieciom ciekawe atrakcje to nic trudniejszego. Wybierz się do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, a zapewnię Was, że dzieci będą zachwycone. 

Mi nie pozostaje teraz nic tylko wybrać się po raz drugi do Planetarium Śląskiego o którym jakiś czas temu Wam pisałam. Wtedy była to porażka w każdym calu, a przeczytać możecie o tym TU. Kto wie może tym razem się się zdziwię. Centrum Nauki Kopernik ustawiło poprzeczkę BAAARDZO WYSOKO. 

Byliście w Planetarium w CNK ? 
Dajcie znać czy Wam też się podobało !!

:*

1 komentarz:

  1. centrum kopernika to, mimo wszystko, świetna rozrywka również dla najmłodszych. Sami uwielbiamy chodzić tam z całą rodziną ;)

    OdpowiedzUsuń