kom 5 Recenzja filmu MARSJANIN

Ten moment, kiedy zbliża się piątek, a Tosia od rana skanduje, że dzisiaj idzie spać do Babci Eli zapisujemy w naszym rodzicielskim kalendarzu. Przez wakacje było niewiele tak chwil tylko dla nas. Nie mogło być inaczej. Nazwisko Ridleya Scotta na bilbordach tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że to idealny czas wybrać się do kina. Padło na MARSJANINA.


Film Marsjanin z gatunku Hard Science Fiction chwycił naszą wygłodzoną potrzebę obejrzenia obrazu na dużym ekranie za same serca. Razem z Mężusiem uwielbiamy filmy opowiadające "prawdopodobną" przyszłość. W związku z tym, że takich filmów jest bardzo mało - a tym bardziej w kinie, musieliśmy go zobaczyć.

Film opowiada o naukowej wyprawie na Marsa grupy astronauto-naukowców. W pewnym momencie zostają zaskoczeni gwałtowną burzą i niestety jeden z nich, uznany za martwego, zostaje na tej planecie sam. Chyba nie tylko my widzimy tu analogię do Robinsona.. W czasie, gdy inni astronauci uciekli cali i zdrowi i wracają na ziemię - nasz bohater walczy o przetrwanie - mając do dyspozycji tylko to, co zostało na planecie plus odchody i kilka ziemniaków. Brzmi to intrygująco prawda ! Wielkim zbiegiem okoliczności jest zapewne fakt, że główny bohater jest biologiem. Nie jest, więc dla niego problemem założenie pierwszej marsjańskiej uprawy ziemniaków. Tak na marginesie ciekawe czy było by to możliwe.


W filmie pokazane są technologie, które NASA w tej chwili testuje do prawdziwej wyprawy. Podobno wszystko, co ma miejsce w filmie, konsultowane było z naukowcami oraz samą agencją NASA. Po premierze filmu NASA pokazała na prawdziwych zdjęciach miejsce, w którym miała miejsce akcja filmu. Koniecznie zerknijcie na stronę GeekWeek, gdzie można zobaczyć realne ujęcia zrobione przez NASA na Marsie, a które to zostały użyte w filmie.


Film z pewnością zachwyci wszystkich, którzy lubią od czasu do czasu przenieść się w akcję filmu o tematyce Science Fiction. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego dzieła, a macie chwilę czasu na wyskoczenie w "kosmos", to idźcie do kina, bo film jest tego wart. My jesteśmy bardzo zadowoleni i POLECAMY :)

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony 20th CENTURY FOX


5 komentarzy:

 1. Kusiła mnie zajawka, chociaż science fiction to raczej nie moje klimaty.Qrczę... chyba jednak pójdę na coś innego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanów się jeszcze bo film jest genialny. Piękne zdjęcia !!

   Usuń
 2. SF to zdecydowanie moja bajka, koniecznie będę musiała zobaczyć ten film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie byłem zdecydowany.. BYŁEM !! Świetny film i mega wiarygodny !!

  OdpowiedzUsuń