kom 5 PREZENTY DLA CZTEROLATKA

Ciekawa jestem czy Wy podobnie jak ja przed zbliżającymi się urodzinami wyrywacie włosy z głowy ? No cóż ja nawet czekam na pierwsze siwe włosy, bo zakup prezentu dla naszej kruszyny to nie lada wyczyn. Największy problem, utrudnienie w podjęciu decyzji to fakt, że Tosia nie ma jednej swojej ulubionej bajki lub bohatera. W takim przypadku nasze wybory były by proste.. mogłabym nawet powiedzieć, że poszlibyśmy na łatwiznę. Kucyk na każdą okazję, bluzka z kucykiem, ciastolina z kucykiem. Oczami wyobraźni już widzę te możliwości, a przede wszystkim uginające się półki w sklepach z zabawkami np. z Krainy Lodu. No, ale wtedy było by za prosto.


Jak co roku zorganizowaliśmy Tosi urodziny dla dzieci, a drugie odbędą się za tydzień w sobotę dla rodziny. To już taki nasz standard. Każdy się oczywiście pyta, z czego Tosia najbardziej by się ucieszyła. Kiedy mówię, że z farb i jajka Kinder każdy się krzywi. Taka jest jednak prawda. Pisałam Wam zresztą już kiedyś, że nie jestem zwolenniczką dużych, a co najważniejsze drogich zabawek. Oczywiście w większości przypadków są one porządniejsze jednak czy dziecko zwraca uwagę na to czy zabawki są droższe, bardziej ekskluzywne? Moim zdaniem nie.  

Od czego zacząć wybieranie prezentu dla CZTEROLATKA:
1.     Rozmowa z dzieckiem
2.     Rozmowa z rodzicami
3.     Oszacowanie finansowe prezentu

Powyższe trzy podpunkty są najważniejsze w wyborze prezentu dla CZTEROLATKA. Bo przecież taki mały człowiek już mówi, a co najważniejsze rozumie, a co najistotniejsze już wie, czego chce. Po takiej rozmowie można potwierdzić swoje przypuszczenia na temat prezentu. Prawdopodobne jest też to, że można dowiedzieć się czegoś zaskakującego. Dla przykładu rozmawiając z Tosią o jej urodzinach usłyszeliśmy bardzo jasny komunikat:

„MAMO i TATO chcę na urodziny dostać CHOMIKA”

Nasze zaskoczenie było ogromne. Dziecko nasze nigdy nie mówiło, że chce a tu nagle taka przemyślana decyzja. Nie było to jednorazowe. Przy każdej okazji Tosia zawiadamiała wszystkich, że dostanie chomika. Tak też się stało. Po wielu rozważaniach czy chomik, czy koszatniczka, czy królik.. tak w naszym domu zamieszkał chomik Rybeńka. Pierwszą i najważniejszą jego opiekunką jest Tosia.
Wracając do tych trzech punktów, a ściślej do punktu drugiego pamiętajcie o uzgodnieniu prezentu z rodzicami. Bo przecież dziecko może mówić, że chce puzzle z Ninja, a w szafie cztery sztuki bardzo podobnych. Jak dziecko chce zwierzątko to rozmawiajcie z rodzicami, ale Wy go nie kupujcie. Kilka słów o zwierzaku napiszę niebawem. Uzgadnianie z rodzicami to podstawa.

Trzecim aspektem jest kwestia ceny zabawki. Bo idąc do bawilandii na urodziny kolegi czy koleżanki z przedszkola pamiętajcie o nie kupowaniu bardzo drogich zabawek. Pamiętajcie, że rodzice mogą czuć się zobowiązani do zakupu zabawek w podobnej kwocie. W tym miejscu jeszcze raz chciałabym zaznaczyć, że dzieci bardziej ucieszą się z jednej np. tańszej zabawki bardziej wyszukanej, dobranej tylko dla tego dziecka niż z pseudo super kultowego, drogiego, ekskluzywnego gadżetu.
CZTEROLATKI UWIELBIAJĄ:


 • Gry planszowe typu: OPERACJA, Zgadnij, Kto to?, Spadające Małpki.
 • Zabawki interaktywne: GLOGUS, ZEGAREK.
 • Zabawki czy gadżety tematyczne: ZABAWKI Z KRAINY LODU czy MINIONKI.
 • Słodycze: chyba nie muszę pisać, jakie bo to pewne, że każde ! 
Przykładowe propozycje, które przedstawiłam powyżej to tylko pewne typy. Można i przyznać, że pewniaki. Chciałoby się dodać, że statystycznie są to takie zabawki, z których ucieszy się każde dziecko.

Liczę na to, że poszukującym prezentu dla czterolatka pomogłam.  Jeżeli macie pytania, sugestie piszcie koniecznie. Mam w planach jeszcze jeden wpis tylko i wyłącznie z prezentami już takimi konkretnymi dla czterolatka i czterolatki.
Zachęcam Was do zapoznania się z propozycjami prezentów dla TRZYLATKA, o których pisałam rok temu.

Miłego dnia

Marcelka

5 komentarzy:

 1. My mamy dopiero dwulatka, więc jeszcze drugie tyle przed nami:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uzgadniajcie prezenty z rodzicami to PODSTAWA !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aparat fotograficzny to jest to.
  Pzdr
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 4. Operacja jest THE BEST !

  OdpowiedzUsuń