kom 10 Agi Bagi

Znudziły nas już bajki, które do znudzenia prezentowane są naszym dzieciom w najpopularniejszych kanałach telewizyjnych. Może kiepsko to ujęłam, ale właściwie znudziły Tosie. Zapewne to też za sprawą pogody. Przez wakacje telewizor włączaliśmy wieczorami żeby obejrzeć kolejny odcinek Pod Kopułą lub innego fascynującego nas serialu. Tosia nie oglądała bajek.. Chyba, że padał deszcz to wtedy się zdarzyło. Troszkę jest zmieniło w jeden z ostatnich wakacyjnych tygodni. Otrzymałam wtedy cztery książeczki od Wydawnictwa Muza.


Pierwsze wrażenie było oczywiste dla matki niespełna czterolatki, które jest ambitna i chce od swojego dziecka ciut więcej. Otóż patrzę, a tu kartonowe książeczki. Mój umysł przekazał mi bodźce jednoznaczne. Takie książki są dla maluchów.. Nie dla mojej już duże Tosi. Życie jednak wiele weryfikuje w takich sytuacjach. Tosia pokochała tą przedziwną planetkę, jaką jest Agi Bangi. Agingi i Bagingi wkradły się w wiele zakamarków naszego życia. Do tego jeszcze muszę Wam zdradzić pewną tajemnicę, że najlepsze imprezy w naszym domu są ostatnio przy ZEBRO – MARCHEWCE. Nie wiecie, co to za melodia ? Koniecznie sprawdźcie. My zaczynamy w ten sposób każdy dzień. Śpiewamy i nastrajamy się pozytywnie.

Głównymi bohaterami serii książeczek Agi Bagi są mieszkańcy dwóch części wyspy. Są Agingi i Bagingi. Jest też Gadzinai jej owocek. Najmilszy jest zdecydowanie Bodzio, a najbardziej nieogarnięty Wódz. Książeczki są bardzo kolorowe. Nie ma w nich monotonii, nudy, a jest radość i pozytywny power. Oprócz książeczek, które uwielbiamy są też bajki. Z tego, co wiem można je oglądać na TVP ABC lub na YOUTUBIE. Dzieci oglądają Agi Bagi ucząc się zawsze czegoś wartościowego.

My czytamy, oglądamy, a nawet czasem gramy w gry z motywem Agi Bagi. Zdradzę Wam, że Tosi urodziny były właśnie w tym stylu. Było zielono, kolorowo i był Bodzio. Pozostawię Was jednak jeszcze w niepewności. Za kilka dni co nieco zdradzę. CIEKAWI ??

Bardzo dziękujemy Wydawnictwu MUZA za inspirację, jaka jest bajka Agi Bagi.

Buziaki
Marcelka
10 komentarzy:

 1. Moja Zośka uwielbia książeczki i ja ostatnio zakupiłam jej książeczki o przygodach krecika i tez miały kartonowe strony , ale dla mnie to najlepsze rozwiązanie :-) Mała dziennie przewala tyle stronnic , że tego typu książeczki są najtrwalsze ze wszystkich niestety!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojtam ojtam niestety. Ja też momentami wolalabym inny tym książeczek. Czasem my rodzice musimy dać wolną rękę dzieciom. One wtedy wybierają to co lubią :*

   Usuń
  2. Ojtam ojtam niestety. Ja też momentami wolalabym inny tym książeczek. Czasem my rodzice musimy dać wolną rękę dzieciom. One wtedy wybierają to co lubią :*

   Usuń
 2. Pierwsze słyszę o tej bajce. Jak sądzisz dla mojej dwulatki będzie to dobra bajka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla dwulatki ta bajka będzie super bo jest kolorowa, ma cudowne piosenki i coś ciekawego dziecko może się dowiedzieć :)

   Usuń
 3. Zdecydowanie TAK. Bajka jest świetna !

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za fajną podpowiedź!! bajka mądra, sympatyczna a muzyka bardzo przyjemna! Lubimy oglądać całą rodziną. Polskie bajki potrafią być naprawdę wspaniałe i z tego bardzo się cieszę ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak to mi umknęło. Agi Bagi to polska bajka tak więc wspieramy to co nasze :*

   Usuń