kom 2 ZA STARA NA BLOGOWANIE

Coraz częściej zastanawiam się nad sensem blogowania. Ostatnio miałam dość długi czas, kiedy moje myśli krążyły wszędzie tylko nie pod zakładką blog/ nowy post. Zastanawiałam się nad tym, co mnie skłoniło do założenia bloga i to, co ja bym chciała dalej dać od siebie poprzez pisanie. Strasznie to długo trwa, a ja szukam swojego miejsca w sieci. Ostatnio stwierdziłam, że może ja najnormalniej jestem za stara na blogowanie.

https://2.bp.blogspot.com/-L3tHILAoWNE/VabN5ZeoCzI/AAAAAAAAUcc/c7jCo2ZIAuE/s400/ma%25C5%2582a-babcia.jpg

Nie do końca w tej mojej myśli chodzi o mój wiek, ale o moment w życiu, w którym się znalazłam. Mam super rodzinkę, a o Tosi już nie wspomnę. Jest coraz większa, coraz mądrzejsza i coraz to więcej czasu poświęca jednej zabawie. Częściej skupia się na bardziej skomplikowanych grach i zabawach.

W JAKIM WIEKU POWINNO SIĘ ZACZĄĆ BLOGOWANIE

Jak to w życiu zapewne nie ma granicy. Blogi zakładają nastolatki, a i powoli coraz to starsze osoby. Tak na marginesie moja babcia 70+ na jesień kupuje sobie komputer z Internetem. Tak nam przynajmniej ostatnio oznajmiła. Wracając do tematu, jeżeli ktoś chce założyć bloga to mam dla niego radę. Jeżeli masz dużo wolnego czasu, jeżeli Twoje życie jest ustabilizowane, jeżeli masz super babcie, opiekunkę, która w trakcie Twojej blogerskiej twórczości zajmie się dzieckiem lub dziećmi to jest to idealny czas na założenie bloga. Wsparcie jest najważniejsze.
Wiecie, dlaczego tak sądzę? Dlatego, że pisanie i cała ta otoczka wokoło blogosfery pochłania bardzo dużo czasu.Z drugiej strony zastanawiam się nad tym czy taki student ma na tyle motywacji i jest na tyle zorganizowany żeby blogować. Druga strona to chęci i zapał do wykonywanej pracy.

ZORGANIZOWANIE

Na ostatniej bloSilesi swój wykład miał Michał Szafrański, którego wielu uwielbia. Przyznam, że ja po tym wykładzie jestem pełna podziwu tego jak strasznie Michał jest zorganizowany. Zwykłe zorganizowanie dnia to banał tyle Wam powiem. Bo plan, że rano robię to, a na blogowanie mam czas wieczorami to tylko zalążek zorganizowania siebie. Dzisiaj jestem na takim etapie, że organizuję się na nowo. Nigdy nie będę idealna, tak perfekcyjna jak Michał. Wiem jedno głowa do góry.

Z MOJEJ PERSPEKTYWY…

wydaje mi się, że czas studiów to najlepszy czas na założenie i prowadzenie bloga. Bo wtedy jest dużo czasu. Można wyćwiczyć swój warsztat, a w późniejszych latach już tylko rozwijać się i kontynuować.

Jedni się zgodzą, a inni nie. Ja wiem, że mimo, że do trzydziechy mam jeszcze chwilę to nie jest to mój czas a blogosfera stoi gdzieś obok mnie. Owszem każdego dnia cieszy mnie każdy komentarz, każdy sygnał, że ktoś czyta, że jesteście.
Bądźcie, a i ja będę !

2 komentarze:

 1. Marcelka, czasem mam podobnie. Jakoś tak myślę, że dlatego nie było mnie dłuższy czas na blogu. Lubię bardzo zaglądać do Ciebie, nawet jakiś czas temu czytałam Twój wpis, w którym wspomniałaś też o mnie ;) nawet nie wiesz jak miło było mi czytać te przyjemne słowa na mój temat. Zauważyłam, że bardzo lubię ludzi, których dzięki blogowaniu poznałam. Blogowanie daje wiele radości, wiele fantastycznych znajomości i pozwala się rozwijać, bo zawsze chcemy być lepsi, więcej wiedzieć. Jednak to chyba brakuje czegoś by się wybić do "elity" do bycia najlepszym. Uwielbiam wielu blogujących, bo potrafią fantastycznie motywować, inspirować i pokazywać ciekawe nowości dla dzieci i nie tylko ;)
  Marcelka pisz, czytamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci ♡♡♡
   Chyba takich słów potrzebowałam :*

   Usuń