kom 5 Proste ciasto z jagodami .

Każdy z nas ma czasem taką chęć żeby zjeść coś. To coś jest bardzo często bliżej nieokreślone. Niby słodkie, niby słone. Ciężka sprawa. Mam tak i ja. Dwa dni temu dowiedziałam się, że nasza zawojska sąsiadka ma urodziny. Nie były to byle, jakie urodziny, bo 87. Jaki to piękny wiek pomyślałam. Do sklepu nie było opcji żeby jechać. Tosia nazbierała polnych kwiatów, a ja postanowiłam upiec ciasto. Ostatnio pieczenie sprawia mi coraz to więcej przyjemności. Najważniejszy jest przepis, a że mój brat piecze na zawołanie to, od kogo miałabym innego wyrwać najprostszy przepis świata.


Prostota przepisu to dla mnie podstawa. Prostszego chyba nie znajdziecie. Po pierwsze wszystkie składniki wrzucacie do miski, garnka .. tak naprawdę gdzie tylko chcecie. Następny krok to miksowanie całości na jednolitą masę. Tadam i tyle. Na sam koniec całość wlewamy do blaszki, a następnie na górę układamy owoce według upodobań. Bardzo zachęcam Was do wykorzystywania owoców sezonowych jak truskawki lub poziomki. My same z Tosią nazbierałyśmy jagód w lesie i właśnie ułożyłam te owoce na wierzchu ciasta. Nie pozostało nic innego jak upiec ciasto. 180º to idealna temperatura. Pieczemy ciasto około 45 minut. Najważniejsze jest żeby ciasto się delikatnie zarumieniło. Warto standardowo sprawdzić ciacho wykałaczką na sam koniec pieczenia.

SKŁADNIKI
- 4 jajka
- pół szklanki oleju lub pół kostki masła
- dwie szklanki mąki
- łyżeczka proszku do pieczenia
- pół szklanki cukru

Połowę ciasta daliśmy sąsiadce, a pozostała część została u nas. Niestety minus tego ciasta to to, że tak strasznie szybko zjada się to ciasto. Ekspres polarny.. zjedzone i pozostaje tylko niedosyt.

Zróbcie to ciasto w domu z dziećmi. Proste i pyszne !
Nic dodać nic ująć <3

5 komentarzy: