kom 0 Jurassic World

Uwielbiam dni spędzone z Tosią, uwielbiam wtedy każdą minutę, ale.. No tak są takie dni, kiedy każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia. Biorąc pod uwagę, że rano miałam dość ważną rozmowę to potrzebowałam resetu. Kilka chwil rozmyślaliśmy, na co się wybrać. Wybór był prosty. Musi to być film, dzięki, któremu zresetujemy się. Wybierał Mężuś. W pierwszej chwili troszkę byłam zniesmaczona, co to za film. Szybko zmieniłam zdanie.


Jurassic World to nazwa filmu, po której każdy już wie, czego się spodziewać. Las deszczowy lub busz, dinozaury i przygoda. Coś w tym jest. Ta jednak część całkowicie mnie zaskoczyła. Film przedstawia nowy projekt, jakim jest całkowicie przystosowana dla turystów wyspa. Każdy turysta, który przybywa do Jurasic World może zobaczyć, dotknąć czy przebywać wśród wielu gatunków dinozaurów. Wiecie te dinozaury zostały wykonane naprawdę realistycznie! Jak to w takich filmach musiał zdarzyć się wypadek? Jeden twór, bo nie wiem jak można nazwać zbitek różnych gatunków. Następnie jest wielka ucieczka, pożarci ludzie i postać bohatera, który staje się najważniejszy. Bo kto by mógł uratować wyspę jak nie on.

Scenariusz jak widzicie jest przewidywalny. Tak naprawdę na samym początku jest zachwyt.. jakie piękne widoki, jaka wyspa. Następnie jest oczekiwanie na to, co się wydarzy, bo przecież coś się musiało wydarzyć. Następnie euforia i radość z pojawienia się wspaniałego, przystojnego i szalenie dzielnego wybawiciela. To wszystko brzmi banalnie. Tego się spodziewałam i przyznam, że w jednym się pomyliłam. Byłam przekonana, że grafika będzie równie zwykła. Niestety lub stety całkowicie jestem zszokowana tą produkcją od strony grafiki.

Mimo przewidywalności i banalności scenariusza wielkie brawa dla grafików i scenografów. Cały film obejrzałam odrywając się od świata rzeczywistego. Mam wrażenie, że na czas trwania filmu przeniosłam się do Jurassic World. To tak jakbym tam była. Może to za sprawą rozdzielczości ekranu IMAX, a może ja uwielbiam takie filmy, może.

Wiecie z tą wiedzą o tym filmie wiem, że z chęcią obejrzę go jeszcze raz kiedyś. Mimo przewidywalności bardzo polecam Wam ten film. Wybierzcie się w tą niesamowitą podróż.

Ciekawa jestem czy Wy lubicie takie filmy ?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza