kom 1 Puzzle cyferki

Tosia trzylatka liczy do dwunastu. Nie zna jednak graficznych odpowiedników liczb. Jak dla nas jest to dobry moment, żeby rozpocząć przygodę z cyferkami. Warto powoli zgłębiać tajniki matematycznej krainy. Ja postanowiłam, że zaczniemy od puzzli i tak oto z pomocą przyszła nam Ania, od której dostaliśmy właśnie te drewniane puzzle. Co ciekawe nie widziałam tych puzzli w sklepie. Aniu jak to czytasz to może zdradzisz rąbek tajemnicy gdzie można takie zakupić. Pisałam Wam ostatnio, że Tosia za puzzlami nie przepada. Postanowiłam, więc zacząć od początku małymi kroczkami pokazywać Tosi, że układanie prostych układanek nie jest takie trudne. BABY puzzle sprawdzają się idealnie. Następnie w kolejce są właśnie drewniane cyferki. Nie są to takie standardowe puzzle, a nawet bym powiedziała, że są inne od pozostałych. 

W komplecie jest 10 drewnianych cyferek. Mimo, że cyferki mają już kilka lat to są w dobrym stanie. Kolory są nadal soczyste, a zwierzaki są bardzo milusie. Przynajmniej tak Tosia mówi, a to przecież jej ma się podobać. 


Wielkim atutem tej układanki jest stopniowanie trudności. Warunek jest tylko taki, że dziecko zacząć musi układać puzzle z osobą dorosłą. Najlepiej jest pokierować dziecko tak żeby zacząć układankę od zera. Później jedyneczka, która jest prosta, aż do ósemki i dziewiątki, które sprawiają Tosi największą trudność. Dodatkowym plusem jest to, że na każdym znaku nadrukowane są zwierzątka w ilości odpowiadającej danej cyferce. Dzięki temu dziecko może dopasować sobie graficzny znak do znanych z wyliczanek cyferek. 

 


Trójka to nasza ulubiona cyfra, bo wiecie Tosia ma trzy lata. Na paluszkach pokazuje trójkę, z klocków układa zbiory złożone z trzech elementów, zawsze wybiera trzy książki. Kto wie może w październiku przestawi się na czwórkę :)

Naszym celem obecnie jest zachęcenie córci do układania puzzli. Liczy się zabawa, a dodatkowo jak się czegoś nauczy to super. Starsze dzieci można uczyć dzięki tej układance liczenia, układania zbioru w kolejności rosnącej, a nawet pisania poprzez odwzorowywanie. 

Ciekawa jestem, jakie wy macie propozycje wykorzystania tych puzzli? 
Dajcie koniecznie znać.

1 komentarz: