kom 3 Przewodnik po Zawoji cz. 2 ZIMOWA

Wiecie już, że Zawoję darzymy wyjątkowym sentymentem. Bywamy tam, co jakiś czas, ale ciągle za rzadko. Byliśmy też po nowym roku i ta wycieczka zainspirowała mnie do napisania drugiej części mojego przewodnika. Pierwszą znajdziecie tu. Tym razem mam dla Was propozycje typowo zimowe. 


1. Centrum Górskie Korona Ziemi 
Zdecydowanie jest to najnowsza atrakcja w Zawoi. Centrum miało swoją inaugurację 28 grudnia. My jeszcze tam nie byliśmy, bo czasu zabrakło. Byli jednak znajomi i bardzo sobie chwalili. Dużo jednak w tym miejscy jest jeszcze do zrobienia, ale to jest mało istotne. Najważniejsze, że troszkę niedoceniana przez turystów ostatnio Zawoja zyskuje nową, innowacyjną atrakcję turystyczną. Na stronie Centrum Górskiego Korona Ziemi możecie przeczytać: 

"Projekt Centrum Górskie Korona Ziemi dzieje się na dwóch płaszczyznach . Tej fizycznej, namacalnej i tej wirtualnej za pośrednictwem najnowszych technologii i internetu. To projekt którego potencjalny zasięg i grupa docelowa nie ma ograniczeń ani w czasie ani w przestrzeni. Jego naturalną kulminacją jest zaśCentrum Górskie Korona Ziemi jako zespół budynków i innych atrakcji zlokalizowanych na terenie Zawoi – Morgi."

2. Muzeum Parku Babiogórskiego
Muzeum Parku Babiogórskiego jest to miejsce, które warto odwiedzić. Masz przerwę w jeżdżeniu na nartach, Twoi bliscy jeżdżą, a Ty masz chwilkę wolnego czasu lub chcesz poznać bliżej miejsce, które odwiedzasz. Więcej szczegółów przeczytacie na stronie głównej Babiogórskiego Parku Narodowego. Bilety są naprawdę bardzo tanie 3 czy 4 złote, więc jak już wybieracie się do Zawoi to koniecznie musicie odwiedzić tą atrakcję turystyczną. 

3. Dla narciarzy
Jeździsz na nartach lub chcesz się nauczyć jeździć to Zawoja jest miejscem idealnym dla Ciebie. Dla zaawansowanych polecam Mosorny Groń. Góra ma 1045 m n.p.m. więc już można troszkę pojeździć. Początek trasy jest ciut stromy, następnie jest bardzo fajna łączka rekreacyjna, a na sam koniec też jest niewielka ścianka. Ja jeżdżę dobrze, ale okazjonalnie. Na Mosornym naprawdę mogę się wyżyć. Chcesz nauczyć się jeździć wybierz się do Zawoi Czatoży, a tam czeka na Ciebie wyciąg Bartek i Wojtek. Możesz wypożyczyć sprzęt, umówić się na lekcję z instruktorem i jeżdżenie na nartach będzie przyjemnością. 

4. Grota solna i sauna w Jędrusiu
Dla sportowców było, dla turystów było, dla dzieci, a teraz coś dla ciała. W Zawoi w Ośrodku Wypoczynkowym Jędruś możecie skorzystać z Groty Solnej z tężnią solankową, której właściwości są Wam zapewne bardzo dobrze znane. Taki relaks i regeneracja jest wskazana. Nie lubicie grot solnych.. możecie wybrać się do sauny też w Jędrusiu. Tyle dobrego w Zawoi, a więcej szczegółów na stronie Jędrusia

Niebawem rozpoczyna się okres ferii zimowych. Zawoja czeka na Was z otwartymi rękoma. Atrakcji jest coraz więcej, więc jeżeli jeszcze nie wybraliście miejsca wypoczynku mam nadzieję, że kilka moich propozycji Was zachęci. Na sam koniec tej części przewodnika chciałabym bardzo podziękować Lidce z Pracowni Cacane Patchworki, która jest moją inspiracją do poznawania nowych miejsc w Zawoi. Śledźcie pracownię na, facebooku,· bo w najbliższym okresie, jak i w ferie Lidka będzie organizowała bardzo ciekawe warsztaty z Zawoi dla dzieciaków. My na jednych już byliśmy i naprawdę warto było. 
3 komentarze:

  1. A u mnie zimy brak a wiatr jest mega męczący, fajny przewodnik uwielbiamy górskie wycieczki

    OdpowiedzUsuń
  2. ZAWOI, ZAWOI, ZAWOI, ZAWOI...

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak pięknie! Szkoda,że w Berlinie nie ma takiego śniegu...Muszę kiedyś znów pojechać w góry :)

    OdpowiedzUsuń