kom 2 Filmowy rachunek sumienia

Filmy są częścią mojego życia. Uwielbiam oglądać filmy katastroficzne. Filmy akcji trzymające w napięciu też uwielbiam. Mam zasadę natomiast, że do kina nie chodzę na polskie filmy. Jak dla mnie są ordynarne, wulgarne i płytkie. Oczywiście nie wszystkie ale trzymam się mojego postanowienia już kilka lat. Dzisiaj mam dla Was trzy propozycje. Nie są to filmy proste. Nawet bym powiedziała, że na swój sposób są wyjątkowe. Oglądając wszystkie te filmy łzy lecą mi i zapanować nad nimi nie mogę. Obejrzałam te filmy z dwa trzy razy wszystkie. Bardzo Wam je polecam bo są też świetną refleksją nad swoim życiem. Po obejrzeniu .. ok.. nie przynudzam poczytajcie o każdym z osobna.

1. The Notebook ( Pamiętnik ) - ten film jest moim numerem jeden. I chyba już kiedyś o nim wspomniałam. Wspominać będę jeszcze zapewne bo nie obejrzałam do dzisiaj innego filmu, który poruszył mnie tak bardzo. Chciałabym, żeby moje życie było cudowne. Chciałabym mieć przy sobie osobę, która pomimo wielkich trudów życia i tego co los nam ofiaruje była przy mnie. The Notebook to historia prawdziwej, bezgranicznej miłości i wierności. W dzisiejszych czasach rzadko kiedy się taka miłość zdarza. Niestety żyjemy w erze rozwodów i rozstań. Staje się to taką normą, że kiedyś nasze pra pra pra wnuki będą oglądały ten film z wielkim zdziwieniem jak to było kiedyś. 

2. The Fault in our stars ( Gwiazd naszych wina ) - Ten film obejrzałam pierwszy raz jakiś już czas temu. Myślę o nim jednak często i doceniam moje życie. Jestem szczęśliwa że jesteśmy wszyscy zdrowi. Gwiazd naszych wina to film o wielkim cierpieniu fizycznym ale i psychicznym. Ona zmaga się ze śmiertelną chorobą w trakcie, której poznaje chłopca.. dzięki tej znajomości życie staje się piękniejsze i nabiera sensu.

3. Eling - trzecia propozycja chciałabym żeby była kubłem zimnej wody dla każdego kto obejrzał się choćby raz za człowiekiem, który ma inne spojrzenie, którego sposób poruszania nie jest płynny jak u osób w pełni sprawnych. Warto obejrzeć ten film żeby uświadomić sobie, że osoby niepełnosprawne umysłowo też powinny mieć swoją szansę na życie takie jak i my. Film jak dla mnie jest wzruszający i ukazujący nam jak wygląda świat od strony osoby niepełnosprawnej.

Kochani obejrzyjcie te filmy i zróbcie sobie rachunek sumienia. Wiele razy narzekamy, marudzimy jakie to nasze życie jest straszne, jakie nudne, jakie nieidealne. Po obejrzeniu tych filmów naprawdę warto docenić to co w życiu mamy.

2 komentarze:

  1. To musisz obejrzeć też inne filmy oparte na książkach Sparksa :) Ostatnio w kinach było bardzo fajne "Dla ciebie wszystko :)

    OdpowiedzUsuń