kom 2 Jak latawiec.`

DZIECKO
Nieokiełznana istota, która każdego dnia smakuje kolejne przygody. Poznaje co to jest życie i uczy się go. Czasem jest jak latawiec, a Ty modlisz się żeby usiadło choćby na chwilkę.. prosisz usiądź, zjedz, pobaw się chwilę na dywanie, nie rozlewaj, nie śmieć, nie wyjadaj, nie liż, nie dotykaj, nie otwieraj, nie szuraj, nie włączaj, nie uciekaj DAJ MI CHOĆ NA CHWILKĘ ŚWIĘTY SPOKÓJ.


Każdy tak myśli, ale nie każdy się do tego przyznaje. Każdy ma kiedyś dość, każdy ma chwilę słabości. Zabraniamy nie zastanawiając się, że właśnie w ten sposób nasze dziecko poznaje, uczy się. W ten sposób budujemy w dziecku poczucie własnej wartości, a i pewności siebie. Po latach tylko narzekamy że dziecko jest niegrzeczne, że ma problemy w szkole, że nie ma kolegów. Przyczyn szukamy zawsze gdzieś daleko. Dlaczego my rodzice nigdy nie patrzymy na siebie. Kiedy to zwalamy winę na towarzystwo rówieśników, a nie analizujemy tego jakimi jesteśmy teraz, a jakimi byliśmy rok czy pięć lat temu. 

Dziecko to najpiękniejsze co mogło nas spotkać w życiu ale i najcięższe. 

Dajmy dzieciom poznawać i doświadczać. Pomagajmy, uczmy i dajmy dzieciom troszkę polatać właśnie jak latawiec, a nie trzymajmy na krótkiem smyczy. To naprawdę kiedyś zaprocentuje !

2 komentarze: