kom 17 Plasterki Aromactiv no ACTIV !

Nasza przugoda z plasterkami rozpoczęła się już dwa lata temu. Tosia miała wtedy koszmarny ale naprawdę KOSZMARNY katar. Szukaliśmy i próbowaliśmy różnych metod, które nam, a właściwie Tosi pomogą i cóż.. zakupiliśmy wlasterki Aromactiv i to był błąd. Teraz to wiemy wtedy Tosia miała rok, a pamiętajcie o tym, że plasterki mogą być stosowane od trzeciego roku życia. U nas strasznie plasterki podrażniły nosek. No ale wiecie to była ewidentnie nasza wina. 


Tym razem jest inaczej Tosia ma już prawie ( w październiku ) trzy lata. Mam katar, kaszel, gorączkę po czterech dniach w przedszkolu. Hmm.. tak na marginesie pytanie do bardziej doświadczonych mam przedszkolaków.. czy, że tak szybko to normalka.. bo troszkę jestem tym przerażona !!!

Ok wracając do plasterków Aromactiv. Zakupiliśmy jest żeby ulżyć naszej córce i co troszkę się zawiedliśmy. Nakleiliśmy na piżamce tak jak jest zalecane. Zapach na początku naprawdę intensywny. Po chwili jednak zapach się ulatnia.. i.. cóż mogę Wam powiedzieć. Ulgi brak.. efektu brak.. zszokowałam się !! 

Stosowaliście?

17 komentarzy:

 1. nie stosowałam. My używamy kropli Olbas. Jeśli chodzi o przedszkole to u nas był tydzień w przedszkolu, tydzień w domu i tak dwa razy- wrzesień w kratkę, Potem spokój aż do teraz. Ale różnie jest z tego co słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. To normalka. Martynka po 6 dniach ma katar, kaszel, gorączkę. No właśnie mam te plastry i tak się zastanawiałam czy jakieś wadliwe czy czy co....szybko się ulatnia zapach i wcale ulgi nie przynosi :/

  OdpowiedzUsuń
 3. jak najbardziej normalne:) polecam zostanie z dzieckiem w domu jak najdłużej się da:) polecam amol na klatke i plecki, maść vicks vaporub, najbardziej pomagał nam inhalator i to sprawdza się rewelacyjnie i odciąganie kataru frida czy katarek, to ważne później katar spływa z zatok podrażnia gardło i mamy kaszel na 3 tygodnie ewentualnie zapalenie oskrzeli + antybiotyk, u nas nic na odporność nie działało od tranu po miód manuka musi się wychorować, zdrowia życzę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to ta maść dla dorosłych. Nie wiedziałam, że można jej używać dla dzieci ?

   Usuń
  2. można metodą prób i błędów gdy dziecko bardzo choruje łapiesz się wszystkiego my po przedszkolu 3 lata zaprawione w bojach, teraz pierwsza klasa i katar po tygodniu, ale już bez kaszlu i gorączki....

   Usuń
  3. ah.. u nas początek.. troszkę mnie dobiło to co napisałaś .. że trzy lata ..

   Usuń
 4. przeziębienia to normalne - u nas po 3 dniach się przypałętało. polecam maść rub arom. nasmarować nią klatkę piersiową, ewentualnie plecy i stopy. Ulga natychmiastowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy jedną maść, która się sprawdza.. niestety nie mogłam Tosi nasmarować bo była to maść rozgrzewająca, a po gorączce prawie 40 stopni raczej musieliśmy Tosi zbijać temperaturę ..

   Usuń
 5. Ciekawe propozycje, czyli trzeba testowac masci a nie naiwnie pastry kupowac i meczyc dziecko dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi tu o samo testowanie i kupno czegokolwiem żeby tylko przetestować. U nas było to raczej poszukiwanie ulgi dla dziecka.. reklamy raczej zapewniają ulgę, a że wyszło jak wyszło to trudno. Bywa i tak !

   Usuń
 6. a próbowałaś aspirator do nosa ? dostałam na baby shower od mojej przyjaciółki i trzeba przyznać że sprawdza się... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK ! U nas jednak się nie sprawdza :( niestety ..

   Usuń
 7. używaliśmy ! ale jednak wolimy smarować plecki i klatkę maścią rozgrzewającą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niby taki HIT a u tylu osób plasterki się nie sprawdzają :(

   Usuń
 8. Ja najczęściej stosuję olejki eteryczne. Miętowy, eukaliptusowy lub z drzewa herbacianego. Do kąpieli lub na piżamkę.

  OdpowiedzUsuń