kom 4 "Opieka nad dzieckiem" A.J.R. Waterstona

Będę mamą, tatą aaaa.. nie wiem jak u Was, ale dla nas to była wielka niewiadoma. Z pomocą przyszła nam moja kuzynka z mężem, od których mężuś otrzymał właśnie tą książkę. Przestudiowaliśmy ją wzdłuż i w szerz. Tak naprawdę jak Tosia już się urodziła to, co miesiąc pilnie studiowaliśmy kolejne etapy jej rozwoju.

W książce "Opieka nad dzieckiem" możecie znaleźć wszystkie informacje od porodu do nawet 36 miesiąca życia dziecka. Możemy przynajmniej zdobyć podstawową wiedzę jak ubierać niemowlaka. Miesiąc za miesiącem śledziliśmy rozwój Tosi. Wiedzieliśmy, w jakie zabawy możemy się bawić z Tosią żeby naprawdę miała frajdę z zabawy. 

Wiecie mam wrażenie, że ta książka daje niesamowitą pewność i spokój młodym rodzicom. W każdej chwili można otworzyć, poczytać dowiedzieć się wielu ciekawostek. Wiadomo, że i tak wszystko się robi po swojemu. Bo tak jest najlepiej. Wysłuchać, przeczytać dobrą radę, a później i 
tak zrobić swoje. Ta książka jest idealnym przewodnikiem po świecie małego dziecka. 

Nie jest to wpis sponsorowany czy wpis gościnny. Tą książkę mogę Wam polecić, bo naprawdę warto. U nas się sprawdziła. Czasem ją otwieram i sobie przypominam jak to było jak Tosia była taka malutka. No tak niby było to trzy lata temu, a ja już tylu rzeczy nie pamiętam.. ah ah.. Teraz już mamy inne priorytety, a Tosia inne potrzeby. Takie doroślejsze. 
4 komentarze:

 1. Takie poradniki są bardzo przydatne dla początkujących rodziców, ja zakupiłam "język niemowląt" a później druga cześć "język dwulatka" Obie te lektury gorąco polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  nic nie czytałam zdałam się na wiedzę mojej mamy i babci i moja intiucja mnie nigdy nie zawiodła + serce matki, co do karmienia piersią zgadzam się z Tobą w pełni, karmiłam 8 miesięcy i mała ładnie sie przystawiła od początku tylko ja jakoś psychicznie nie mogłam sobie z tym poradzić, w końcu w jednej piersi brakło mleka i zaczeliśmy poszukiwać butelki I smoka ale to długa historia, także przy drugim dziecku będę miała więcej empatii do samej siebie i poszanowania do własnego ciała, a dzieci i tak chorują czy są karmione piersią dwa lata czy butelką pozdrawiam, A.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam, czytałam rownież w drugiej ciąży i nadal zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. o interesująca się wydaje, fajnie, że jest podzielona na rozdziały:)

  OdpowiedzUsuń