kom 15 Jestem sobie przedszkolaczek...

Tosia mogłaby tak zaśpiewać. Nie śpiewa jednak, choć jest po pierwszym dniu w przedszkolu. Zacznę jednak od początku. Pobudka była dzisiaj bardzo wcześnie. Tosia wstała za 10 siódma. Oj jak szybko wstała. Zjadła kaszkę, ubrała się cudownie i wyruszyłyśmy. Tosia była naprawdę bardzo podekscytowana. Kilka słów z nauczycielką zamienić musieliśmy, więc tak rozmawiamy. W międzyczasie ekspresowo zmieniłyśmy buty. Tosia poirytowana tym, że rozmawiamy z Panią nauczycielką i mówi:

"Mamo Tato idźcie już! No idźcie już do pracy !!"

Byliśmy w szoku. Pani zaprowadziła Tosie do sali, a my wszystko obgadaliśmy. 

Pierwszy dzień w przedszkolu mogę uważać za udany. Tosia zadowolona, podobno najedzona, a całe popołudnie pod znakiem zabaw w przedszkole. Tosia oczywiście jest nauczycielką, a my uczniami i mamy się ustawiać w rządku.. co za życie.. Zobaczymy, co będzie jutro uff..

Trzymajcie kciuki żeby Tosia jakoś przetrwała kolejne dni. Kochane, a Wam wszystkim rodzicom przedszkolaków też życzę samych wspaniałych dni w przedszkolu.

* * * 

15 komentarzy:

 1. Dzielna Tosia.Z każdym dniem będzie lepiej i lepiej.Mnie dziś Lenka zapytała czy nie mogłaby być w przedszkolu trochę dłużej (a była od 8-15)nieźle...

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie :) wiedziałam że będzie ok - zuch dziewczyna. A teraz czekaj jak Ci zacznie znosić różne hasła- nie będziesz nie raz córki poznawać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale dzielna Tosia i u nas źle nie było, żadnych płaczów nie było, ale radość jak przyszliśmy odebrać syna do domu:):)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to super! U nas najgorzej też nie było, ale tak dobrze jak u was też nie ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. super! dzielna dziewczynka!!! "nasz" pierwszy dzień już jutro. ciekawe czy Otka też będzie taka chętna do zostania w przedszkolu jak Tosia :) PS. sliczne zdjęcie nad wodą!

  OdpowiedzUsuń
 6. To Tosia to dzielna dziewczynka :) Fajnie ze tak chętnie chodzi do przedszkola.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie córcia płakała, jak ją zabieraliśmy wczoraj z przedszkola. Bo za krótko była ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super !!
   Kto wie może u mnie tak będzie dzisiaj !!

   Usuń
 8. Lecą te nasze ptaszyny w wielki świat. U nas ten pierwszy dzień również wzorowy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brawo dla Tosi :) u nas niestety nie jest tak kolorowo, ale dzisiaj ciut lepiej niż wczoraj :) to też sukces.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie tak to jest, nasze dzieci są gotowe by zostać przedszkolakami. Mówią idźcie już i fantastycznie się bawią .
  Jak fajnie, że Tosia szybciutko poradziła sobie z nową sytuacją. Zawsze to jednak dobra"robota" rodziców, którzy potrafią przygotować dziecko do nowego miejsca.
  Brawo Tosia i rodzice ;)

  OdpowiedzUsuń