kom 9 Czy oliwka jest szkodliwa dla noworodków i niemowlaków?

Trzy lata temu jak Tosia miała się urodzić miałam w tym temacie bardzo niewiele do powiedzenia. Wiedziałam jedno, że ja oliwki używać nie będę. Bo oliwka przesusza skórę, zapycha pory czy coś innego. Tak naprawdę dzisiaj już nie pamiętam moich argumentów. Wiem jedno dzisiaj wtedy nawet nie zakupiłam oliwki. Zaczynam się jednak zastanawiać jak to jest, bo od jakiegoś czasu ( może dwa tygodnie ) zaczęłam używać regularnie oliwki Johnsona. Takiej najbardziej tradycyjnej bez specjalnych zapachów czy kolorów. Codziennie wieczorem po kąpieli i zmyciu makijażu nakładam właśnie oliwkę. Moja twarz osiągnęła apogeum suchości. Zawsze miałam problem z odwadniającą się skórą twarzy. Problem wraca w kółko.. 

Kremy niestety nic nie pomagają. NIC NIC NIC ! Spróbowałam, więc oliwkę.. i efekt po dwóch dniach rewelacyjny.. no i co ja mam myśleć. 

Dajcie znać czy używałyście oliwek dla swoich dzieci jak były takie malutkie. Bardzo jestem ciekawa, co sądzicie?! 


9 komentarzy:

 1. Ja smarowałam Bartka od urodzenia.Używałam oliwki bambino.
  Nie zauważyłam żeby wysuszała skórę maluszka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. muszę koniecznie sobie przypomnieć dlaczego ja nie używałam oliwki..

   Usuń
 3. My na początku kupiliśmy Gabrysiowi, ale używaliśmy bardzo krótko. Ja z kolei po oliwie Johnsona dostałam okropnej wysyłki....

  OdpowiedzUsuń
 4. Używałam, przy całej mojej ekipie :) Jakie się ręce gładkie robią ... mmmm :D
  Ależ jestem ciekawa tamtych argumentów na nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie używalam, bo po co?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja używam dla siebie oliwki i tak samo moja mama i nie zapycha nas, ani nie szkodzi, tylko nie każdy lubi tą tłustą warstwę na ciele.

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas Oliwka kompletnie sie niesprawdziła, wysuszala nam skore i wywoalala u tatinkai podrażnienia. Za to naszym odkryciem i strzałem w 10 byl balsam z NIVEA Baby.

  OdpowiedzUsuń