kom 1 Zakup podręczników - jak uniknąć wrześniowej gorączki

Ostatnie dni wakacji to czas złotych żniw na rynku księgarskim. Podręczniki szkolne, zeszyty i wszelkiego rodzaju pomoce naukowe, mimo wygórowanych cen, znikają ze sklepowych półek jak ciepłe bułeczki.

źródło
Dla rodziców wyprawiających do szkoły swoje pociechy, okres ten wiąże się przede wszystkim z ogromem wydatków i gigantycznymi kolejkami. Jak mądrze zaplanować szkolne zakupy, by zaoszczędzić i czas, i pieniądze? Przede wszystkim, nie należy zwlekać do ostatniej chwili z przygotowaniami do nowego roku szkolnego. Pamiętaj, że początek sierpnia to już najwyższy czas, by rozpocząć kompletowanie podręczników i wyprawki szkolnej dla Twojego dziecka.

Grunt to dobre rozeznanie

W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie nie jesteśmy już skazani tylko na usługi najbliższej, miejscowej księgarni. Poszukiwacze cenowych okazji powinni przyjrzeć się ofertom sklepów internetowych. Podręczniki szkolne dostępne za pośrednictwem  internetu są często tańsze, a same zakupy znacznie bardziej wygodne. Księgarze internetowi starają się też przyciągnąć klientów, oferując liczne promocje i rabaty w przypadku większych zamówień. Kusi także możliwość bezpłatnej dostawy. Zakupy w sieci mają jeszcze jeden plus. Zamówione towary otrzymamy prosto do domu, bez stania w kolejkach i bez uciążliwych poszukiwań niedostępnych tytułów. Jeśli preferujemy zakupy w sklepach stacjonarnych, przed zakupem odwiedźmy kilka z nich i zróbmy szczegółowe rozeznanie. Gdy poznamy ceny i wybierzemy najkorzystniejszą dla nas ofertę, nie czekajmy z zakupami do września. Ceny nie spadną, a my tylko narazimy się na niepotrzebne nerwy i stratę czasu.

A może używane?

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z oferty punktów oferujących podręczniki używane. W niemal każdym mieście i miasteczku powodzeniem cieszą się punkty skupu i sprzedaży używanych książek. Także w internecie coraz większą popularność zyskują prywatni sprzedawcy, wystawiający swoje towary na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych czy lokalnych portalach ogłoszeniowych. Warto też przejrzeć prasę lokalną. Na podręcznikowym rynku wtórnym bezwzględnie obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Im wcześniej zaczniemy szukać, tym większą mamy szansę na zakup książek w bardzo dobrym stanie i niskiej cenie.

* Wpis powstał przy współpracy z merlin.pl

1 komentarz: