kom 6 O Wenecji słów kilka..

Tegoroczne wakacje spędziliśmy w słonecznej Italii. Byliśmy niedaleko więc odwiedziliśmy Wenecję. Ostatnio byliśmy tam osiem lat temu. Wtedy było romantycznie, sensorycznie, klimatycznie. Tym razem byliśmy z Tosią i wózkiem.. cóż za połączenie. 

Przyznam, że troszkę mnie tym razem Wenecja umęczyła. Pewnie dlatego, że jest totalnie nie przystosowana dla wózków. Długo debatowaliśmy czy brać Tosi pojazd i padło żeby brać. Przy ostatnim kanale kręgosłup mi już wysiadał mimo, że razem z Mężusiem dźwigaliśmy :) ah

Nie żałuję jednak bo Wenecja to miejsce wyjątkowe. Uliczki, place, mosty, kanały.. Podobnie jest w Burano. Niewielkiej wysepce niedaleko Wenecji o której pisałam już TU. Nie będę za dużo pisała sami zobaczcie odrobinkę Wenecji. 

 Sama nie wiem ale mam wrażenie, że jeszcze tam kiedyś wrócimy.

* * *

6 komentarzy:

 1. piękna ta Wenecja. :) ja w tym roku pierwszy raz byłam we Włoszech, w Toskanii, więc nieco nie po drodze nam do Wenecji było, ale następnym razem koniecznie się tam muszę wybrać. :) a za chodzenie tam z wózkiem szczerze podziwiam. :)
  i cudowne zdjęcia, naprawdę przyjemnie się je ogląda.:)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przez Toskanie przejeżdżałem tylko kilka lat temu. Podobno piękna :)

   Usuń
 2. Uwielbiam Wenecję, i bardzo za nią tęsknię... :)
  zrealizowacmarzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wenecja jest piękna. Tak myślę choć nie urzekła mnie. To raczej nie moje mieje miejsce ale może i ja jeszcze kiedyś tam wrócę. Mam za to cudną pamiątkę z Murano - naszyjnik, z którym się niemal nie rozstaję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chciałam zobaczyć Wenecje na żywo, może kiedyś :)
  Ps. Piekne zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzy mi się Wenecja, choćby na weekend. Pięknie.

  OdpowiedzUsuń