kom 6 Doceńmy SosnowiecMieszkam w Sosnowcu od urodzenia.
 Przeprowadzałam się kilka razy, ale zawsze w obrębie Sosnowca. Nawet jak z Mężusiem szukaliśmy działki żeby wybudować swój dom to ja postawiłam na swoje, bo chciałam mieszkać w Sosnowcu. 


Chciałabym Wam dzisiaj troszkę opowiedzieć o moim mieście. Kilka faktów i ciekawostek, o których pewnie nie słyszeliście jeszcze. Bo z tego, co się zorientowałam po ostatnim poście dotyczącym Sosnowca ( Z czym kojarzy Wam się Sosnowiec ) wiem, że nic nie wiecie o moim mieście. 


Nic nie wiecie, a właściwie znacie tylko afery, które przyćmiły uroki. Sosnowiec to naprawdę bardzo przyjazne miejsce do mieszkania. Mamy kilka naprawdę fajnych parków. Park im. Jacka Kuronia mamy trzy minuty od domu (pisałam o nim Tu). W nim jest Mini ZOO, stawy, alejki. O każdej porze roku jest tam pięknie. Jak jest śnieg, jak pali słońce. Uwielbiamy tam spacerować. Kolejny jest park Sielecki. Przy tym parku mieszkałam 11 lat. Uczyłam się jeździć tam na rowerze, ćwiczyłam na lekcjach w-fu.. W tym roku pierwszy raz byliśmy tam na nowym ogromnym placu zabaw. Ponadto są w Sosnowcu tak zwane STAWIKI, a tam piękne widoki, jeziora, stadion i bardzo fajna knajpka Siedlisko Stawiki gdzie można wypić bardzo dobrą kawkę. 

W Sosnowcu jest też wiele nowych knajpek, w których naprawdę można dobrze zjeść. Jest Cogut & Wino, Magiel Kulinarni i Bistro na Głównej. Dla każdego coś miłego. Dla dzieci są dwie sale zabaw. Jak dla mnie Kangurek jest najlepszy z najlepszych. Jest też Kubuś ale do niego chodzimy bardzo rzadko. 

Sosnowiec to zdecydowanie moje miejsce do życia  ♥

Moje miejsce, którym będę chciała się z Wam podzielić. Kuję już dla Was od jakiegoś czasu.. niebawem zdradzę Wam kilka szczegółów. 

6 komentarzy:

 1. my byliśmy parę razy w Kubusiu a w tej drugiej nie. Sosnowiec znam raczej słabo. no byłam jeszcze w parku i egzotarium :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj a u nas się tyle dzieje :) wpadnijcie koniecznie do Mini ZOO

   Usuń
 2. Ja też dumna Sosnowiczanka;)Dobrze mi się tu mieszka.Ale strasznie mnie zaciekawiłaś tym miejscem.Czekam niecierpliwie na szczegóły!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja do Sosnowca chodzilam do szkoly :-D I bardzo sie ciesze, ze od tego czasu tak miasto wypieknialo :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo ciekawa jestem do której szkoły ? Co do miasta to naprawdę wypiękniało :)

   Usuń