kom 0 3 lata pod ochroną

Kochani dzisiaj chciałabym przedstawić Wam pewną akcję edukacyjną, o której pewnie część z Was już słychała. "3 lata pod ochroną" .


Na początek kilka konkretów.

Dlaczego 3 lata? Bo w pierwszych 3 latach życia dziecka jego delikatna skóra nie funkcjonuje jeszcze tak dobrze jak u dorosłych. Nie stanowi pełnej bariery ochronnej dla organizmu i jest niezwykle podatna na podrażnienia. To, dlatego w tym czasie w pielęgnacji maluszka ważne jest nie tylko przestrzeganie diety i stosowanie delikatnych kosmetyków, ale także wybór środków piorących przeznaczonych dla najmłodszych. Celem programu „3 lata pod ochroną” jest edukacja rodziców i zwrócenie uwagi na potrzeby delikatnej skóry dziecka.

Skóra – naturalna ochrona
Skóra dziecka rozwija się przez pierwsze 3 lata jego życia. W okresie tym jest nawet 5 razy cieńsza niż u dorosłych i nie stanowi odpowiedniej bariery dla szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do krwioobiegu i przeniknąć w głąb organizmu. Dlatego troszcząc się o skórę najmłodszych, należy zwracać uwagę nie tylko na dietę i wybór odpowiednich kosmetyków, ale również proszków i płynów do prania. Substancje piorące zawarte w zwykłych proszkach wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie i mają kontakt ze skórą. Dlatego tak ważny jest wybór delikatnych środków piorących, które nie pozostawią na ubrankach składników podrażniających i alergizujących. Pranie w środkach przeznaczonych dla dzieci i stosowanie odpowiednich kosmetyków gwarantuje pełną ochronę skóry.

Więcej konkretów znajdziecie na stronie akcji. Wpadajcie, więc i czytajcie, a ja mam dla Was krótką recenzję trzech produktów marki LOVELA. 

ODPLAMIACZ LOVELA
Jest zdecydowanie produktem, który każda mama musi mieć w swojej szafce. Długo szukałam dobrego odplamiacza i ten mnie zadawala. Zapach nie jest bardzo intensywny huraaa.. efekt odplamiania jest rewelacyjny. Soki z marchewką, lody, kredki świecowe wszystko się raczej odplamiło. Najgorzej było z tłustymi plamami. Z takimi radę daje tylko Vanish. No cóż ! 
Naprawdę polecam Wam ten odplamiacz. Jak zużyję swój litr kupię go zapewne jeszcze raz.

LOVELA PROSZEK DO PRANIA UBRAŃ KOLOROWYCH
MLECZKO DO PRANIA UBRAŃ BIAŁYCH
Na temat LOVELI mam już swoją opinię. Możliwość przetestowania powyższych produktów bardzo mnie ucieszyła. Przyznam, że miałam nadzieję, że moja opinia się zmieni. Niestety się nie zmieniła. Zarówno proszek jak i mleczko Tosie uczuliły. Nieustannie tak się dzieje od Tosi urodzenia. No niestety proszek i mleczko wydałam znajomym. U nich się sprawdza.


* * *

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza