kom 1 One Decision

Nie potrafię dzisiaj myśleć o niczym sensownym. Rano jak zwykle wsiadłyśmy z Tosią do samochodu, a ja miałam jedną myśl. Scenariusz niby ten sam. Tylko, że Tosię zawożę do babci i jadę do pracy. Wczorajsze newsy z Rybnika zdecydowanie mnie poraziły. 


  Jak mogłabym zostawić Tosię w samochodzie i iść do pracy.. . Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Wszystko to jest dla mnie niewyobrażalne. Biorąc pod uwagę, że ta dziewczynka była prawie w Tosi wieku jestem przerażona głupotą ludzką. Ale czy to głupota.. czy bezmyślność czy jeszcze coś innego. 

Samochód to mój drugi dom.. spędzam w nim bardzo dużo czasu. Z Tosią też dużo jeździmy.. ale nigdy nie zostawiłam Tosi w samochodzie samej. Czy śnieg, czy deszcz, czy upały.. Zacznijmy od tego, że nie zdarzyło mi się zapomnieć.. jak można. 

Po drugie taki jest ten nasz głupi świat. Wszystko robimy w biegu w pędzie. Tak naprawdę cały czas się gdzieś spieszymy, a to do pracy, a to do przedszkola, a to do babci, a to do domu po pracy.. Nie chcę w żaden sposób usprawiedliwiać tego ojca bo to nie o to chodzi. Odpowiedzmy sobie na pytanie ile razy w biegu wychodziliśmy do pracy. Ile razy w biegu przed pracą ubieraliście dziecko.. ile razy spieszyliście się do pracy żeby się nie spóźnić.. taki ten nasz poryty świat. 

My na szczęście z Mężusiem mamy taką pracę, że wszyscy rozumieją że mamy małe dziecko. Jak się spóźnię 5 min to nie ma tragedii.. ale to niestety rzadkość w  dzisiejszych czasach. Niestety pracodawcy patrzą tylko na swój zysk, a nie na pracownika jako istotę która ma rodzinę, dzieci.. inne obowiązki niż praca. 

Jedyne co mogę napisać Wam dzisiaj.. lub zaapelować do Was ! 
Nie zostawiajcie dzieci w samochodzie na upale ♥  

1 komentarz:

  1. To była porażająca informacja. Nie wyobrażam sobie jakie to cierpienie teraz po stracie własnego dziecka. To prawda teraz wszystko szybciej się dzieje, ale nigdy nie można zapomnieć o DZIECKU, ono jest tylko od nas zależne.
    Oglądałam też rok temu ten filmik, przerażające jak odczuwa to dziecko, cierpienie i strach w oczach maluszka jest nie do zniesienia.
    NIE ZOSTAWIAJMY naszych DZIECI w samochodach!!!

    OdpowiedzUsuń