kom 11 Przedszkolne dylematy

Tosia ma już ponad dwa lata. Coraz częściej poruszamy temat przedszkola. Wiem, że Tosia pójdzie do przedszkola od września. W sumie to chciałam ją już od wiosny zapisać ale szans nie ma.


Od września chodziłam z Tosią na zajęcia do Skrzydlatej Żyrafy w Sosnowcu. Semestr zakończyliśmy z myślą, że Tosia wskoczy na listę. Nie udało się, więc szukamy nowości. O Żyrafie napiszę Wam w przyszłym tygodniu bo wewnętrznie czuję i muszę. Tak, więc mamy z Sosnowca i okolic oczekujcie ♥

Teraz szukamy, bo my takie niespokojne dusze jesteśmy. Niespokojne, a raczej ciekawskie. W zeszłym tygodniu wyszukałam Szkołę Muzyczną Yamaha. Szczerze to chodziła mi ona po głowie od dłuższego czasu. No i stało się byłyśmy wczoraj na pierwszych zajęciach. Dzieci w grupie znają się, bo zajęcia trwają już od września. Obawiałam się więc jak to będzie. Było cudnie i tyle Wam dzisiaj zdradzę. Po kolejnych zajęciach, jakie mamy za tydzień w czwartek napiszę więcej, bo już mam nadzieję będę miała, o czym pisać. 

Czy to już koniec naszych poszukiwań?
Oczywiście, że nie. Teraz szukamy zajęć językowych. Zastanawiamy się nad metodą Helen Dorn. Muszę poczytać, poszukać, a kto wie może znajdziemy coś innego jeszcze. 

Najfajniejsze jest to, że w Sosnowcu coraz więcej się dzieje, jeżeli chodzi o zajęcia dla maluchów. Mamy przynajmniej trzy sale zabaw, pełno warsztatów, a nawet szkółka piłkarska dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jak będę miała syna kiedyś to, kto wie może będziemy chodzić z nim na piłkę ;) 

Wracając do przedszkolnych dylematów.. co wybrać? Przedszkole państwowe czy prywatne ! W głowie mętlik, a czas godni, bo już lada moment rozpoczną się zapisy !


11 komentarzy:

 1. Fakt to dylemat. Popytaj znajome o opinie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na opinię o Skrzydlatej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. te zajęcia w szkole muzycznej brzmią bardzo ciekawie, muszę zagłębić się w temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja juz koniecznie muszę małego do przedszkola zapisać... bezwzględnie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. My wybraliśmy państwowe i jestem bardzo zadowolona, ale w zanadrzu mieliśmy prywatne na wszelki wypadek, gdybyśmy się nie dostali do tego pierwszego.
  Pozbieraj opinie, pozwiedzaj przedszkola i... słuchaj serca :) ono Ci podpowie, gdzie zostawisz dziecko pod dobrą opieką ze spokojem i zaufaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi żeby było to miejsce godne zaufania ! Dobrze, że to od września bo w chwili obecnej ciężko mi sobie wyobrazić, że miałabym Tosie zostawić gdzieś...

   Usuń
 6. U nas był wielki stres przed przedszkolem szczególnie, że od nie dawna mieszkamy w Wiedniu i wszystko dla nas jest nowe. Córa jednak znakomicie sobie radzi i szybko chłonie nowy język;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zajęcia dla maluszków są fajne, bo nasze dzieciaki mają już koleżanki i kolegów od najmłodszych lat. Moje dziewczynki chodzą do żłobka od września pójdą do przedszkola, aktualnie są zapisane do prywatnego ale koszt jest masakryczny bo ponad 1200 za cała trojkę, zastanawiałam się ostatnio nad tym aby zapisać je jednak do państwowego. muszę przejść się po tych przedszkolach i popytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze, to chyba w Sosnowcu dzieje się więcej niz w Krk...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze pół roku, a nawet rok temu myślałam, że nic się u nas nie dzieje, a tu wystarczyło poszukać :)

   Usuń