kom 10 Dziecko też chce mieć swoje wygody !

Pewnego dnia zastanawialiśmy się wspólnie co zrobić żeby nasza Tosia miała "swoje wygody". Patrząc na świat "swoimi potrzebami" mamy do dyspozycji kanapę (narożnik), krzesła, stół - praktycznie wszystko w domu jest stworzone pod nas... a dziecko ?

źródło
Dziecko w swoim pokoju oczywiście ma do dyspozycji stolik, krzesełko oraz łóżeczko ... hmm a w dużym pokoju ?

- kanapa dla "wielkoludów"
- stolik szklany dla "wielkoludów"
- krzesła "ogromne dla wielkoludów"

Praktycznie wszystko jest stworzone dla "wielkoludów" ... No ale ktoś może powiedzieć a kanapa ? jak się wdrapie to ma przyjemnie i wygodnie ... ale zawsze jest jakieś ale ! a co będzie gdy wyleje na nią soczek ? a co będzie gdy wytrze ręce z czekolady?...

Większość czasu wieczorem Tosia spędza w dużym pokoju - na dywanie, na kanapie i na foteliku...


No właśnie - fotelik ... kupiliśmy bez większego przekonania Fotelik POÄNG w Ikea - który Tosia pokochała. Ten mały mebel skręciliśmy z Tosią razem - do tej pory sprawdza czy są śrubki dokręcone, jest wygodny, ma swoje wymiary (idealne dla Tosi), wykonany jest z przyjemnego "ciepłego" materiału ... jednym słowem ona go pokochała i to jest jej miejsce. Na foteliku Tosia je deserek, pije mleczko, ogląda bajki, wygina się i układa - to taki "dorosły" fotel dla Tosi.


Od teraz staramy się patrzeć na Tosię z troszkę innej perspektywy... ten mały mebelek pozwolił nam zrozumieć że małe dziecko ma swoje potrzeby ale w innym wymiarze - czasami warto się przenieść do tego wymiaru i zobaczyć coś z innej perspektywy ...


10 komentarzy:

 1. dywan, muszę mieć taki dywan! :D Skąd go masz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba będzie ciężko o sam link ale jak wpiszesz wykładzina dywanowa to znajdziesz masę tego ! Spokojnego remontu bez przebojów !

   Usuń
  2. dzięki! W sklepach ciężko o zwykły jasny dywan, dziwne

   Usuń
 2. DYWAM to podstawa !! Ja zamówiłam ten na allegro.. miało być wygodnie, tanio i praktycznie ! Teraz wygląda fajnie bo jest po czyszczeniu .. a przed było na nim wszystko ! Poszukam gdzie dokładnie..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie patrzyłam na to z tej perspektywy - dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 4. My w Ikei napotkaliśmy foteliki bujane w rozmiarach dziecięcych, piękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy taki sam,ale...dla wielkoludów.U nas funkcję takiego ulubionego mebelka Lenusi pełni bujak w kształcie księżyca.Służy jej do wylegiwania się,huśtania a nawet rysowania;)

  OdpowiedzUsuń