kom 4 Pomelo i przeciwieństwa

Chciałabym Wam przedstawić książkę, która wprawiła Tosię w niemałe zakłopotanie. "Pomelo i przeciwieństwa" wydawnictwa Zakamarki zakupiłam na Targach Książki w Krakowie o których pisałam TU. A co wprawiło Tosię w zakłopotanie? OKŁADKA ! Czy wiecie dlaczego? 
Zacznijmy od początku. Pomelo to mały, malutki słonik. Cała seria przygód tego maluch jest bardzo przejrzysta i ciekawa. Co najważniejsze są to bardzo proste porównania. Na stronie można przczytać, że książeczka jest w przedziale wiekowym +3. Tu wprowadziłabym modyfikację na +2. Nasza dwuletnia Tosia radzi sobie z tą książeczką idealnie. 

Czytanie czytaniem ale jaka jest zabawa. Czytamy i pokazujemy co jest blisko, a co daleko. Co jest wysoko, a co nisko. Wiedziałam, że Tosia wie co jest ciepłe, a co zimne nie wiedziałam jednak, że ona już tak się orientuje np. na chcesz - masz. 


Na stronie wydawnictwa ZAKAMARKI możemy przeczytać:

Pomelo, słoń o niezwykłym poczuciu humoru oraz wnikliwym oglądzie świata, rozśmiesza i zadziwia swoją interpretacją słów i pojęć o przeciwstawnych znaczeniach.Książka Pomelo i przeciwieństwa to dla dzieci fascynujące odkrywanie znaczeń i zależności w otaczającym świecie. A dorośli? Z pewnością nie raz uśmiechną się rozbawieni.No i muszę to napisać. Wczoraj przed snem czytaliśmy i oglądaliśmy i Tosia zanosiła się ze śmiechu. Obrazki, które u mnie wywoływały tylko uśmiech sprawiały, że Tosia aż zanosiła się śmiechem !! Ja popłakałam się ze śmiechu patrząc na Tosię.  

Ta książeczka jest idealnym sposobem na pokazanie dziecku podstawowych przeciwieństw.Dodatkowo też skłania mnie mamę do fantastycznej zabawy. Siedzimy na dywanie i pokazujemy rękami lub leżymy przed snem i wygłupiamy się.

! BARDZO POLECAM ! 


4 komentarze:

 1. O kurczę! Jaka świetna książeczka :)
  Dopisuję ją do swojego must have!
  Pozdrawiam kochana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy i potwierdzamy. REWELACYJNA:) Książeczkowy MustHave:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to i ja się uśmiałam ;)) Chyba sięgnę po tą książeczkę ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie musi znalezc sie w naszym księgozbiorze :)

  OdpowiedzUsuń