kom 6 Tosia DWULATKA

Październik zaczyna nowy etap w naszym życiu. W życiu naszej całej rodzinki. Tosia za około trzy tygodnie skończy dwa latka. Każdego dnia do 14 października będę sobie mówiła to już kolejne urodziny.. moja Tosia już nie jest taka malutka. Jak już nie jest malutka to postanowiliśmy zapisać naszego malucha na dodatkowe zajęcia. Długo się zastanawialiśmy jakie zajęcia i w jakim mieście. Wybraliśmy Skrzydlatą Żyrafę.


Dzisiaj na godzinę 16 miałyśmy pierwsze zajęcia. Może zastanawiacie się po co takiemu małemu dziecku tego typu zajęcia. Ja znam trzy powody:

1. Tosia spotka się z innymi dziećmi. Dla mnie to jest bardzo ważne bo w naszej rodzinie nie ma dzieci w podobnym wieku. Tak naprawdę Tosia ma tylko jedną kuzynkę Wikę, która w tym roku poszła do przedszkola. No i wiecie jak Tosia dorwie dziecko to widać, że jest taka bardzo spragniona kontaktu z dziećmi.

2. Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. No i jesień jeszcze kilka tygodni potrwa, a później zima. Tosie trzeba czymś zając. Oczywiście pomysłów mam wiele ale co mamy siedzieć w domu cały czas !! No nie trzeba zmienić środowisko i urozmaicić Tosi czas.

3. Nowe doświadczenia. Za rok chcemy żeby Tosia poszła do przedszkola. Myślę, że takie zajęcia sprawią, że Tosia troszkę się przygotuje do roli przedszkolaka. Dzisiaj byłam w szoku jak Tosia pięknie słuchała Pani Agnieszki. Była taka grzeczna.


Pierwsze zajęcia uważam za udane. Tosia malowała, rysowała.. Sama jestem ciekawa co będzie dalej się działo. 

Powiem Wam jeszcze, że jeden chłopczyk który jest w Tosi wieku tak się żegnał, że chciał Tosie w usta wycałować i wyściskać.. ah zaczyna się. Muszę jej lepiej pilnować !!

***

6 komentarzy:

 1. Świetny pomysł z tymi zajęciami. Dzieci lubią swoje towarzystwo i nie ma co im tego odbierać, a dzięki takim zajęciom rozwijają też swoje pasje, talenty. Oby Wam się wszystko udało! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że takie zajęcia, na których będzie się dobrze bawić i spotykać z innymi dziećmi, to bardzo fajna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że zapisaliście Tosie na takie zajęcia. Jeśli tylko ona jest również zadowolona to super! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć,że taka instytucja jest w naszym mieście.Pewnie tam zajrzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I my od września chodzimy do przedszkola artystycznego - 2 razy w tygodniu - jak na razie super!

  OdpowiedzUsuń