kom 11 Z czym kojarzy Ci się miasto - SOSNOWIEC ?

Kilka tygodni temu wracając z pracy słucham w Trójce audycji którą prowadził Artur Andrus, a gościem była Maria Czubaszek. Zastanawiali się jak to jest że pewne miasta mają w naszej świadomości pierwsze skojarzenia. Pani Maria wykazała się niesamowitym refleksem i do każdego z miast potrafiła przyporządkować skojarzenie.


Zaczęłam się wiec zastanawiać z czym kojarzy mi się moje miasto czyli Sosnowiec. Niestety.. oj bardzo niestety jako pierwsze mam skojarzenie Madzi z Sosnowca. Nie będę się za bardzo rozwodzić na ten temat bo jestem już zmęczona tą sprawą. Sama nie wiem dlaczego to jako pierwsze mi przyszło do głowy. Możliwe że dlatego bo jak byłam jakiś czas temu w Zawoi u kosmetyczki ona zapytała się skąd jestem, a ja że z Sosnowca. No i się zaczęło. Oczywiście jeden temat. Zastanawiam się też nad jednym czy cała polska i świat będą postrzegać sosnowiec jako miasto małej Madzi?

Drugie moje skojarzenie to postzrzeganie Sosnowca jako mojego miasta. O tak sosnowiec to moje miasto od urodzenia. Przeprowadzałam się chyba z 5 razy ale cały czas w obrębie jednego miasta. Tu wiem gdzie są sklepy, place zabaw, przychodnia.. wiem gdzie jest wszystko. Może to wygoda, może przyzwyczajenie.. , a może jeszcze rutyna. Lubię tu mieszkać !

Chyba z dwa tygodnie temu w Sosnowcu zapadł się plac zabaw.. normalnie szok. Czy jak pójdę z Tosią na plac zabaw to nagle wpadniemy w wielką wyrwę. Czy cała polska poznała znowu sosnowiec jako miasto niczym z filmu o końcu świata.  

Zastanaiwiam się w tym momencie po raz kolejny jak postrzegam swoje miasto. No tak wielkim symbolem Sosnowca jest Kiepura. Wielki śpiewak operowy, którego wizerunek jest w wielu miejscach Sosnowca. 

Ktoś kiedyś powiedział ( hehe jaka refleksja ) że złe wieści rozchodzą się w tempie ekspresowym, a dobre są czasami nawet niezauważalne. Czasami szukam placów zabaw, sal zabaw gdzieś daleko, bywa że szukam  fajnych animacji dla dzieci w Tosi wieku po miastach ościennych, a właśnie w Sosnowcu odnajduję świetne miejsca dla całej rodziny. 

Zapraszam Was do refleksji na temat Sosnowca.. jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie ? 

Jeżeli chcecie podzielić się refleksją na temat Waszego miejsca zamieszkania to też piszcie bo naprawdę jestem ciekawa Waszych opinii, a właściwie skojarzeń.

11 komentarzy:

 1. Moje pierwsze skojarzenie to klub piłkarski Zagłębie Sosnowiec, ale to pewnie dlatego ze mam fana piłki nożnej w domu. A drugie skojarzenie to niestety sprawa Madzi :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Sosnowiec to również moje miasto :) od urodzenia do ok. 16r.ż tam mieszkałam :) samo centrum i to dlatego Sosnowiec zawsze będzie kojarzył mi się z główną ulicą i koncertami - niezapomniane Dni Sosnowca! I cieszy mnie fakty że w sielcu powstanie ogród jordanowski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale fajnie że jedteś z Sosnowca, przez 11 lat mieszkałam obok sielca :) o ogrodzie jordanowskim nie wiedziałam. Dzięki

   Usuń
 3. Mi do Sosnowca daleko, nie znam tego miasta i niestety jedyne skojarzenie z nim to ta mała Madzia..

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy w Sosnowcu nie byłam :) A przynajmniej nie pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze skojarzenie - mój pierwszy samochód :) W Sosnowcu kupiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, ja pochodzę z miejscowości gdzie ukrywała się Katarzyna W. - mała miejscowość na Podlasiu, a jak mówię skąd jestem to nawet ludzie z drugiego końca Polski wiedzą gdzie to jest.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. moje pierwsze skojarzenie to praca męża- od paru lat pracuje w Sosnowcu. Napisz coś więcej gdzie są fajne place zabaw.

  OdpowiedzUsuń
 8. mnie się Sosnowiec kojarzy z Macro....

  OdpowiedzUsuń
 9. No niestety mi też się Sosnowiec kojarzy tylko z Madzią, nigdy tam nie byłam może dlatego :) Ja jestem z Polkowic, ale obecnie mieszkam w Legnicy a jak komuś mówię, że mieszkam w Legnicy to mówią, boże nie boisz się to takie okropne miasto i brudne He he przyzwyczaiłam się :)

  OdpowiedzUsuń