kom 2 Zoo w Chorzowie

Jak wiecie w weekend odwiedziliśmy Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Muszę zaznaczyć że była to pierwsza wizyta Tosi w zoo.


Wstęp, a może i przedsmak wycieczki był już w samochodzie. Do chorzowskiego Zoo mamy około 15 min samochodem więc nie daleko. Lektura zresztą zawsze umili czas.


No i oto jesteśmy. Najpierw wielkie koty - wielkie śpiące koty ! No a następne niedźwiedzie. Poniżej na zdjęciu Tosia jako Masza i niedźwiedź jako Miszka. Kto kojarzy o co chodzi niech pisze w komentarzach ;)


Słoń był nie w sosie. Zdziwiłam się troszkę bo byłam w tym zoo chyba z 3 lata temu i co.. były chyba dwa lub trzy słonie. Tym razem był jeden i cały czas chodził przy wejściu na hale. Szkoda bo nie można go było w całości zobaczyć.Chwilkę przerwy umilały nam zwierzaki z arki Noego o której będzie niebawem. 


Były też jakby obrażone na siebie dwa nosorożce. 


Timon i jego kompani. Uwielbiam !No i tabliczki wszechobecne. Tym razem nie mieliśmy czasu ich czytać ale pewnie będzie jeszcze okazja. 


Mini ZOO

Wszystkie zwierzaki były bardzo fajnie opisane. Dodatkowo fajna grafika ze zwierzaczkiem. Tosi bardzo się w tym miejscu podobało. Fajną atrakcją są chodzące loozem kozy małe i duże. Bardzo żałowałam że nie zabrałam marchewek bo to by była frajda jeszcze je pokarmić.


Tak wygląda mini Zoo zaraz po wejściu.Nasza bryka, a właściwie to Tosi. Bez wózka się nie wybierajcie do Zoo. Były momenty kiedy Tosia się przestraszyła jakiegoś zwierzaka i na rączki.. a jakby nie wózek to to noszenie by nas wykończyło. A tak Tosia siedziała wygodnie i tylko mówiła.. dalej dalej jedziemy.


Bardzo fajną sprawą były Tablice informacyjne. Z pewnością dla starszych dzieci ciekawostką są tablice z których można wyczytać wiele ciekawych informacji.


Koszt wycieczki z założeniem jednego dziecka do 3 lat
- dwie osoby dorosłe - 15 zł osoba
- parking - 10 zł na cały dzień
- wejście do mini zoo - 1zł osoba
- 18 zł balon ;)
- dwa lodziki dla rodziców 5 zł

   Suma: 65 zł

Dla starszych dzieci widziałam bardzo fajny park linowy 12 zł bilet całodzienny. Jest również nowo otwarty labirynt edukacyjny 3 zł wejście za osobę.
Czy to dużo czy mało.. jak dla nas to nie wygórowane ceny. Nie wygórowane bo nie będziemy chodzić do zoo co tydzień czy miesiąc. Chcemy być w zoo raz w roku.

Kilka kwestii muszę poruszyć bo jakże by nie:

- Dojeżdżamy.. hmm ale gdzie jest zjazd do zoo.. gdzie jest parking ?? Dobre pytanie. Krążyliśmy z 10 min.. Normalnie brak oznakowań. Pojechaliśmy na parkin parku który sąsiaduje z zoo i tam Pan nas pokierował.

- Przy zakupie biletów otrzymaliśmy mapkę... no i się wg niej kierowaliśmy. Po pierwsze Lwy w innym miejscy niż na mapce, żyraf bar.. a tak na nie liczyliśmy.

Sobotnia wizyta w ZOO trwała około 3h. Nie wszystko było tak jakbyśmy chcieli ale wychodząc byliśmy usatysfakcjonowani. Wizyta uznana jako udana !

Miłego dnia 

2 komentarze:

  1. Uwielbiam ZOO!
    Jak mój synek podrośnie to też się wybieramy!:)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Najważniejsze, że maleństwo było zadowolone. Do śląskiego chodzimy średnio dwa razy w roku. Teraz wybieramy się do Wrocławia dla porównania.

    OdpowiedzUsuń