kom 5 FILHARMONIA MALUCHA - nasza relacja

W niedzielę wybraliśmy się z Tosią do FILHARMONII MALUCHA. Pomysłodawczynią naszego wyjścia była moja mama. Upolowała ostatnie bilety i zarezerwowała miejsca - oh działo się.  

źródło
Koncert Letni FILHARMONII Malucha rozpoczął się o 14:30 w MDK Katowice - Giszowiec.

To my trzy babeczki :)

Byliśmy na miejscy troszkę wcześniej. Tosia była jakby zakłopotana ilością dzieci wokoło. Maluchy były w różnym wieku. Od niemowlaczków po dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przy sali głównej był mały pokoik, a w nim piłki, namiot, kredki.. to był błąd, a zaraz dowiecie się, dlaczego. 


Szybkie wprowadzenie prowadzących i zaczął grać Kwintet Smyczkowy. Na sali była siedemdziesiątka dzieciaków, a zapadła cisza. Dzieci słuchały. Słuchała i Tosia przez kilka sekund, a po chwili było.. 

oto mała salka z zabawkami..

- Piłki... Tatuś.. piłki.. - Tosia najnormalniej chciała iść się bawić. 

Tosia pobawiła się chwilkę i mężuś Tosie na ręce i na sale.., a Tosia:

- Piłki .. tu tu - pokazuje na pokój z zabawkami.

Na szczęście wrócili po chwili. Muzycy skończyli drugi utwór. Tosia bije brawo mocno i wykrzykuje prawie BRAWO, BRAWO. Przed każdym utworem wszystkie dzieci miały zadanie. Musiały położyć palce na buzi i powiedzieć.. Ciiii ( czyli cichutko ). Bardzo Tosi się to spodobało.

Muzyka robiła na Tosi wrażenie. Widząc jej buźkę wpatrzoną w muzyków.. w pół otwartą oczywiście. To skupienie.. ah. Co ciekawe dzieci miały na tym koncercie dużo swobody. Bardzo mi się podobało jak nagle dzieci zaczęły tańczyć na środku.. Tosia miała ochotę potańczyć, ale włączył się wstydzioch !!

Filcharmonia Malucha ma już przerwę wakacyjną. Ruszyć ma od października w głównym budynku filharmonii. Wybierzemy się idealnie na Tosi urodziny. Kruszyna będzie większa. Pewnie bardziej będzie mogła się skupić.. Zobaczymy jak będzie :)

Na dzień dzisiejszy bardzo Wam polecam taki wypad z maluchem. 

Nasza Zosia-Samosia. 
Fotki niestety średnie bo zostało zaznaczone żeby nie rozpraszać muzyków i nie robić zdjęć. Więcej informacji znajdziecie na stronie Filharmonii Malucha


Miłego dnia ☺

5 komentarzy:

 1. Ojej 26 maja to był ostatni termin? Szkoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda ale od października rusza w prawdziwej sali koncertowej.. ah to będzie przygoda.

   Usuń
 2. Ale bym chetnie sie wybrala na taki koncert! Czy w ogole na jakis ;o)

  OdpowiedzUsuń