kom 12 JESZCZE RAZ O MYCIU ZĄBKÓW

Ostatnio pisałam o myciu ząbków i byłam w trakcie wybierania pasty do zębów.
Wybraliśmy pastę elmex 0-6 lat.
Pasta jest super, a co najważniejsze Tosia myje nią ząbki. Nie wiem, co o tym sądzicie, ale troszkę mnie dziwi jak jest napisane, że pasta jest od 0.. czyli co moja córcia się rodzi i ja już mam jej dziąsełka szorować. Ciężko powiedzieć, dlaczego tak producenci piszą, ale mnie to jakoś zawsze irytuje.


Wracając do samej pasty to ta pasta jest mniej smakowa od poprzedniej, jaką mieliśmy. Tak naprawdę smak tej pasty bardziej przypomina smak pasty do zębów  tylko takiej delikatnej. Fajnie się pieni.. nie za mało i nie za dużo.. tak w sam raz żeby Tosia uczyła się wypluwać resztę, a nie zjadać. Chociaż zjadanie jej bardzo pasuje.


DLA DZIECIACZKÓW KTÓRE NIE CHCĄ MYĆ ZĄBKÓW POLECAM FILMIKI

DR ZĄBEK


KLASYKA MOJEGO DZIECIŃSTWA
SZCZOTKA PASTA


 MOŻNA MYĆ ZĄBKI TEŻ RAZEM
Z ELMONajlepszą jednak metodą jak dla mnie jest jednoczesne mycie z zębów przez rodzica z dzieckiem.

Miłego dnia :)

12 komentarzy:

 1. u nas od zawsze tylko Elmex, chłopcy sami idą myć, nie ma krzyku bólu, to część każdego dnia, uczyliśmy się myć od pierwszego ząbka najpierw razem, teraz sami próbują

  OdpowiedzUsuń
 2. Widocznie pasta jest na tyle bezpieczna że nawet gdyby jakimś cudem zęby zaczęły wychodzić bardzo wcześnie to można ;) Podobno zdarza się ze dzieci rodzą się już z zębami. Jednak jest to anomalia i takie zęby są usuwane.

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety moj Tom pasty nie toleruje zadnej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. :) a my lubimy myć ząbki :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się trochę obawiam, bo córka (16 m-cy) nie potrafi jeszcze wypluwać i połyka pastę. Na razie przerzucam się na ziołową bez fluoru.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też obecnie używamy tej pasty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko pięknie, tylko że pasta z fluorem dla dzieci to jakaś pomyłka. W ogóle pasta z fluorem to nieporozumienie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja możesz to proszę o rozwinięcie tematu.

   Usuń
  2. Fluor co do zasady jest pierwiastkiem trującym. Te mikroilości, których nasz organizm potrzebuje z naddatkiem dostarczane są w pożywieniu. W przypadku dzieci, ze względu na to, że połykają pastę, są jeszcze bardziej narażone na jego szkodliwe działanie.
   Nie ma absolutnie żadnych rzetelnych badań, które potwierdzałyby, że ludzie stosujący pastę z fluorem mają zdrowsze zęby. Natomiast nadmiar fluoru prowadzi do fluorozy, która... zresztą sami zobaczcie: http://tnij.com/j9Ytv
   i poczytajcie:
   http://www.czytelniamedyczna.pl/1715,niektore-problemy-zwiazane-z-toksykologia-fluorkow.html
   http://www.oswiecenie.com/fluor.htm

   Usuń
 8. Wydaje mi się, że na tym właśnie opakowaniu czytałam, że należy myć pastą pierwszego ząbka, pewnie dlatego jest napisane od 0-6 bo pierwsze ząbki zazwyczaj wychodzą w pierwszym roku.
  Dla 6latków będzie pasta z większą ilością fluoru.
  My mieliśmy debiut pastowy 2dni temu...ząbki samą szczoteczką myjemy od dawna
  Zapraszam so nas http://dania-dla-najmlodszych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. My w domu też wybraliśmy Elmex - chyba ze względu na neutralny smak i zapach. Poza tym, po tej paście nigdy nie zdarzają się nam bóle dziąseł. A filmiki zachęcające do mycia zębów to genialny pomysł. Że też na to nie wpadłem kilka lat temu, jak pracowałem nad swoimi dziećmi...

  OdpowiedzUsuń