kom 3 BIDON AKUKU - TEST


Dzisiaj będzie o bidonie Akuku. Tosia skończyła 17m. Czas niesamowicie szybko leci. Zakup bidonu planowałam już w wakacje, ale Tosia była za mała. Złożyło się tak, że rozpoczęłam współprace z firmą AKUKU i dostałam z tej okazji bidon. 


Sam początek był ciężki. Jak to zwykle bywa z początkami. Tosia nie chciała nawet patrzeć na bidon. Jednym słowem nie przypadł jej do gustu. Nie poddawaliśmy się i codziennie leżał w zasięgu ręki. Założyłem sobie ze bidon będzie służył tylko do picia wody. Wlewałam około 100ml wody. Pewnego dnia nie wlałam, a Tosia cap i do buźki. Więc ja, co.. wlałam wodę i Tosia od tego momentu pije wodę z bidonu..Pije Tosia i pije Myszka..


Pije i miś..


mniam ..Pamiętajcie tylko o tym, że jak dziecko się przyzwyczai do picia wody to dajcie mu wodę. Pewnego dnia mężuś wlał soczek  jabłkowy. Tosia napiła się łyka i powiedziała ble.. jak dostała po chwili wodę to już piła ze smakiem. W tej chwili też mamy chwilowy kryzys, bo do wody dodałam Tosi saszetkę bananową ze specyfikiem, który miał Tosie nawodnić - efekt : Tosia nie chce pic z bidonu nawet jak mowie jej ze tam jest woda.

KILKA RAD JAK DZIECKO ZACZYNA PIC Z BIDONU

- Nic na siłę,
- Ważna jest cierpliwość rodzica,
- Na samym początku dziecko się krztusi lub przechyla bidon tak jak np. niekapek, Znowu cierpliwość jest ważna . Dziecko musi się nauczyć pic metodą prób i błędów,
- Ważne jest żeby dziecko pila np. wodę.. jak jej smakuje to niech tak będzie. Jak dziecko się zrazi to trzeba cały proces od początku przejść. 

Macie podobne odczucia jak ja? 
Czekam na Wasze opinie na temat picia z bidonu :)

3 komentarze:

  1. ja jeszcze nie ryzykuje! Niekapek to jedyne, co podaje dziecku, bo on WSZYSTKO przewraca do góry nogami!!

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas bidon przyjął się błyskawicznie, w zasadzie po godzinie córka już z niego piła, miała wtedy 15 m-cy. Do dziś zdarza się jej przechylać bidon jak butelkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja córcia nie chciala pić z niekapka a ja juz nie chcialam podawać jej wody z butelki. Bidon zostal zaakceptowany od pierwszej chwili jak miała 10 miesiecy. Polecam.

    OdpowiedzUsuń