kom 2 W roli mamy - mama wie wszystko nawet jak tego nie wie !!


 Mama wie wszystko nawet jak tego nie wie!! 

Każda przyszła mama ma pewne wątpliwości, obawy, a już na pewno zastanawia się jak zmieni się jej świat po przyjściu na świat maluszka.
Zastanawiałam się i ja!
Dopytywałam koleżanki czy kuzynki, które już zostały mamami jak to jest być mamą. Pytałam też o to jak obsługiwać małego człowieka. Miałam wiele wątpliwości, co do przewijania, ubierania, karmienia.. życia.
Pewnego dnia kuzynka męża Ewa powiedziała mi:
„Pamiętaj jak mała Tosia się urodzi będziesz wiedziała wszystko. Ciężko to wytłumaczyć, ale instynkt tak działa, że każda mama wie najlepiej jak postępować z maluszkiem.”
Po usłyszeniu tych słów zrobiło mi się lepiej. Poczułam nawet ulgę. Czekałam cierpliwie na chwilę, kiedy Tosia pojawi się na świecie żeby zweryfikować słowa kuzynki.
Drogie mamy te słowa powinna usłyszeć każda przyszła mama, która ma wątpliwości. Mama, która nawet nie ma wątpliwości, ale ma pytania jak to będzie. Dzisiaj to ja mam zamiar powtarzać te słowa każdej kobiecie w ciąży. Nawet jak teraz nie wiesz wielu rzeczy to jak dzidzia się urodzi to będziesz wiedziała, co robić.
Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zagłosuj na niego! KLIK 
Głosować możesz klikając “Lubię to” lub “Google +” pod wpisem.

2 komentarze:

  1. dokładnie. Mama wie najlepiej co jest dobre dla dziecka. A jak nie wie, to powinna zasięgnąć opinii specjalisty... bo od dobrych rad znajomych i rodziny to czasami dziecku można krzywdę zrobić :)

    OdpowiedzUsuń