kom 0 TORBA DO SZPITALA

Jak dobrze przygotować się do porodu - co zabrać do szpitala ?

Postaram się Wam szybciutko ale też bez większego pośpiechu nakreślić co ja miałam spakowane do torby, a właściwie do toreb. Co warto mieć a czego nie ma co brać.

Pierwsze co jest istotne - zorientujcie się czy w szpitalu w którym będziecie rodzić mają może listę potrzebnych rzeczy. Czasami są różne wymagania co do ciuszków, kosmetyków czy dokumentów.

D O K U M E N T Y

- karta ciąży
- dowód osobisty
- karta ubezpieczenia zdrowotnego - ja proponuję zatrudnionym mamom o zabranie dokumentu który nazywa się RMUA ( tak naprawdę jest to najlepsze potwierdzenie że jesteście zatrudnione i ubezpieczone ),
- wynik laboratoryjny grupy krwi,
- wynik wymazu w kierunku paciorkowca ( przyznam, że ja nie miałam tego badania, po porodzie czytałam co i jak z tym paciorkowcem.. myślę że napiszę Wam o tym kilka słów ),
- aktualny wynik układu krzepnięcia i morfologii,
- karta konsultacji anestezjologicznej ( w przypadku planowanego znieczulenia zewnątrzoponowego - ja to zrobiłam na wszelki wypadek),
- adres poradni dziecięcej, do której zgłoszone zostanie dziecko - Polecam spisanie sobie tych danych na karteczce. Ja tak zrobiłam więc jak przyszło co do czego to dałam karteczkę i się już nie martwiłam,

- imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy położnej środowiskowej celem umówienia wizyty patronażowej po porodzie ( Jak ja rodziłam to takiego wymogu nie było.. myślę że to dobre rozwiązanie )

D L A    M A M Y 

szlafrok,
- koszule 3sztuki,
- klapki lub papucie,
- podkłady jednorazowe Semi 5szt,
- ręcznik,
- majtki siatkowe jednorazowe ( pisałam o nich tu ),
- pieluchy bella
- najlepiej bawełniany biustonosz do karmienia.

D L A     D Z I D Z I U S I A

chusteczki nawilżające,
- pieluchy 3-6 kg,
- ciuszki - body ( najlepiej rozpinane kopertowo), śpioszki,
- rożek dla noworodka,
- kocyk - ja bardzo żałowałam bo nie wzięłam, a myślę że by się przydał.

D L A    T A T Y

Coś do szybkiego zjedzenia i picia. Najlepiej żeby był to posiłek mocno energetyczny dodający energii.

W zależności czy tatuś będzie przy porodzie czy nie warto zabrać świeżą koszulkę. Wszyscy muszą czuć się świeżo i jak najbardziej się da komfortowo.

 Bardzo brakowało może nie podczas porodu ale zaraz po czegoś do przekąszenia dla mężusia. Co ciekawe w żadnym poradniku... na żadnej liście nie znalazłam żadnej wzmianki o rzeczach jakie warto zabrać dla tatusia.

I N N E 

warto wziąć jakiś notes. W moim przypadku miałam spisywać o których godzinach mała je. Zresztą emocje w tych pierwszych godzinach i dniach są takie że warto spisywać sobie to o co proszą bo coś może ulecieć.

- warto mieć wodę w butelkach takich 500ml które idealnie sprawdzają się podczas porodu ale i później jak  mamusia jest troszkę osłabiona. Ważne żeby butelki miały dzióbek do picia.. :)

Jestem zdecydowaną zwolenniczką żeby nie stopować się z rzeczami do wzięcia. Mama ma się czuć przede wszystkim komfortowo więc liczy się też organizacja.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza