kom 9 CZYSZCZENIE PĘPUSZKA

Majowo zaczynam od czyszczenia pępuszka. 
Ciężko mi pisać, bo wróciłam do pracy, ale muszę się wreszcie wziąć w garść.

Chciałabym Wam polecić OCTENISEPT i  zwykłe pałeczki. Zestaw zamieściłam na zdjęciu poniżej.
Przyznam na początku szczerze, że sama nie wiedziałam, co mam kupić przed narodzinami Tosi. Miałam do wyboru gaziki nasączone spirytusem lub sam spirytus. 

Znajoma położna poradziła mi żebym nie kąbinowała z wacikami, gazikami, a już na pewno nie rozcięczała sama spirytusu. Miała rację. 

Płyn octenisept jest bardzo prosty w użyciu. Psiku, psiku i po sprawie. Największą sztuką jest samo czyszczenie pępuszka. Przyznam, że jak pokazała mi to położna to byłam przerażona. 
Wyglądało to tak: psikałam na pałeczkę wiele razy i bardzo delikatnie przykładam do pępuszka. Tak było na początku. Następnie nasączałam jeszcze drugą część patyczka i przecierałam pępek dookoła. Bardzo kiepsko mi to szło, bo się bałam, ale warto zagryźć zęby i czyścić wszystkie resztki krwi i takich śluzów. Później jak pępuszek odpadł to też czyściłam go patyczkami. Trzeba było czyścić wszystkie zagłębienia pępuszka do momentu, kiedy był czyściutki. 

Teraz już nie pamiętam ile czyściłam pępek. Mogę Wam powiedzieć, że odpadł po 7 dniach. Czyściłam pępuszek jeszcze około dwóch lub trzech tygodni. Sama nie wiem już.. ile czasu.  Jeżeli chodzi o częstotliwość czyszczenia to czyściłam pępek po każdym przebieraniu pieluszki. W późniejszym czasie robiłam to 2-3 razy dziennie i coraz rzadziej.

Co Wy na to ?
Macie jakieś inne swoje doświadczenia?

9 komentarzy:

 1. Ja kupiłam gaziki LEKO, ale nie użyłam bo przyszła położna jak wróciliśmy ze szpitala i pokazała jak czyścić Octeniseptem i patyczkami-wszystko pięknie się goiło i pewnego ranka znalazłam w śpioszkach wysuszony kikut który sam odpadł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że octenisept pomógł Ci tak jak mi :)

   Usuń
 2. U nas przy grubej pępowinie nie sprawdził się ani trochę. Nic nie wysuszał i groził nam zabieg - rozrobiłam spirytus i w kilka dni pępek odpadł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz tak to jest że u jednych octenisept się sprawdził a u jednych nie. Napiszesz może w jakich proporcjach rozrabiałaś spirytus.

   Usuń
 3. Ja mam już dwa opakowania tego płynu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Matrioszka.. Ja mialam jedno opakwanie po 50ml i jeszcze zostalo :-)

   Usuń
 4. Kobieta!!! a po co tyle, my miałyśmy jedno opakowanie na troje dzieci i jeszcze zostało;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Używaliśmy tego samego preparatu. Pępek odpadł po 5 tygodniach :D Pozdrawiam i zapraszam na CANDY

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie używałam nic poza czysta woda i osuszałam delikatnie gazikiem, pępek odpadł na 4 dzień!

  Polecam :)

  OdpowiedzUsuń