kom 2 CIEMIENIUCHA

Podobno większość dzieciaczków ma ciemieniuchę, więc i Tosia ją miała. 

CIEMIENIUCHA to szaro - żółte łuski, które są pod włoskami maluszka. 

Dowiedziałam się, że najlepsza na ciemieniuchę jest oliwka. Na samym początku smarowałam główkę oliwką i wyczesywałam szczoteczką, ale oliwka jak dla mnie nie podołała. Wydaje mi się, że miałam za mało cierpliwości,  bo szukałam innych alternatyw dla oliwki. Kupiłam więc Olejuszkę z firmy Skarby Natury w Smyku.
Jak dla mnie Olejuszka się sprawdziła. Oczywiście olejuszka i szczoteczka do wyczesywania. Polecam bardzo tylko naprawdę trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tosi wychodziły włoski z łuskami i było mi smutno, bo ma od urodzenia piękne długie blond włoski, ale zagryzłam ząbki i malutkiej wychodzą teraz nowe włoski. 

Musicie też pamiętać, że ciemieniuszka nie zniknie w ciągu 2-3 dni jak przeczytałam w jednej z gazet. Radzę wyczesywać bardzo wolno, bo jak robi się to szybko to główka jest bardzo czerwona i Wy się umordujecie, a przede wszystkim maleństwo.

2 komentarze:

  1. U nas też się pojawiła, ale na szczęście w łagodnej postaci,więcej było na brwiach, czoło też teraz ładnie schodzi została góra główki, ale tam są takie cienkie jasne płateczki więc próbujemy jeszcze oliwką i wyczesywaniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na ciemieniuchę potrzebne są Emolienty, ja stosowałam na ciemieniuchę u synka krem z Emolium. Poradziła mi go położna. Przy regularnym stosowaniu kremu ciemieniucha znika w kilka dni :)

    OdpowiedzUsuń